Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elba’dan 8 Milyon Dolarlık Tesis

E.C.A. Isı Grubu’nun bir üyesi olan Elba Basınçlı Döküm Sanayi A.Ş’nin, 8 milyon dolarlık yatırımla kurduğu ikinci panel radyatör üretim hattı faal

NTV-MSNBCb>E.C.A. Isı Grubu’nun bir üyesi olan Elba Basınçlı Döküm Sanayi A.Ş’nin, 8 milyon dolarlık yatırımla kurduğu ikinci panel radyatör üretim hattı faaliyete geçti.

Türkiye’nin en büyük panel radyatör üreticilerinden biri olan Elba Panel 8 milyon dolarlık yeni bir yatırıma imza attı. Elginkan Holding kuruluşlarından ve E.C.A. Isı Grubu’nun bir üyesi olan Elba Basınçlı Döküm Sanayi A.Ş. ikinci panel radyatör üretim hattı yatırımını gerçekleştirdi. Manisa’da 23.000 m² açık alana kurulu fabrikasında, sürekli kapasitesini artıran Elba Basınçlı Döküm Sanayi A.Ş.’nin 8 milyon dolar tutarındaki yeni üretim hattı faaliyete geçti.

1990 yılından beri panel radyatör üreten ELBA Basınçlı Döküm Sanayi A.Ş., yeni panel radyatör yatırımı sayesinde 1.100.000 mtül/yıl kapasite ile Türkiye’nin en büyük kapasitesine ulaştı. Son teknolojiyi sürekli takip edip, yatırım hatlarını yenileyen ELBA Basınçlı Döküm Sanayi A.Ş. Avrupa’nın en büyük panel radyatör üreticilerinden biri olma yolunda güçlü adımlarla ilerliyor.
Yüksek ihracat ve iç piyasa talebinden dolayı 3 vardiya ile tam kapasite çalışılan Elba Panel’de üretimin yaklaşık yüzde 60’ı ihraç ediliyor. Elba Panel’de üretilen panel radyatörlerin en çok ihraç edildiği ülkelerin başında ise Yunanistan, İngiltere, Almanya ve Romanya geliyor. 2.5 yıl gibi kısa bir sürede toplam 18 milyon USD ihracat yapan firma, 2003 yılında 12 milyon USD lik ihracat yapmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elbadan-8-milyon-dolarlik-tesis_8342.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!