Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Elektra Elektronik’ten DynamiX Aktif Harmonik Filtre

Elektra Elektronik, yerli aktif harmonik filtresi DynamiX ile enerji kalitesinden kaynaklı iş kayıplarına ve üretim verimsizliklerine son veriyor

yapi.com.tr
Elektra Elektronik’ten DynamiX Aktif Harmonik Filtre

Transformatör (trafo) üretimi ve enerji kalitesi alanında 40 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Elektra Elektronik, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda piyasaya sunduğu yerli üretim aktif harmonik filtresini artık "DynamiX" markasıyla üretiyor. Mühendisliğini, tasarımını ve üretimini bünyesindeki uzman mühendis kadrosuyla gerçekleştirdiği bu ürünle, enerji kalitesi sorunları yaşayan firmalara yüksek katma değerli çözüm sunuyor. Elektra Elektronik DynamiX aktif harmonik filtresi, akredite test kuruluşlarında test edilip uluslararası standartlarda uygunluğu tescil edildi.

Eski analog işlemcili sistem teknolojisine göre daha dinamik yapıya sahip bir ürün olan DynamiX aktif harmonik filtre; daha yüksek hızlı, daha yüksek ve güncel teknolojisi ve içindeki işlemcisinden dolayı dinamik yapısı ile öne çıkıyor. DynamiX aktif harmonik filtre, elektrik sistemlerinin güvenli ve stabil olmasının öncelikli ihtiyaç olduğu demir çelik, denizcilik, sağlık, tekstil, otomotiv ve bankacılık gibi sektörlerde enerji kalitesi açısından kritik önem taşıyor. Ürün, elektriksel kirlilik anlamına gelen harmoniklerden kaynaklı arızaları engelleyerek tesisin durma noktasına gelmesini önlüyor ve kullanılan makinaların uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Sanayide üretim bandı durması sorunlarına çözüm
Sanayide ve hizmet sektöründe elektrik enerjisini verimli kullanmak için enerji iletim hatlarının ve şebekenin gereksiz yere yüklenmesine sebep olan ve kayıpları artıran reaktif gücü minimum seviyede tutmak gerekiyor. Elektra Elektronik’in yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği DynamiX aktif harmonik filtre, işletmeleri bu anlamda büyük bir yükten kurtarıyor. Sürekli olarak çekilen ve tüketilmeyip üretim tesisine geri gönderilen reaktif enerji sonucu kaybedilen milli kaynaklar işletmelere yüksek meblağlı reaktif güç cezası olarak geri dönüyor. DynamiX aktif harmonik filtre ile bu cezaların önüne geçmeye imkan tanıyan Elektra Elektronik, bu sayede milli kaynakların israfını da önlüyor. İşletmelerdeki elektronik cihazların doğru ve tam randımanlı olarak çalışmasını sağlayarak cihazların ömrünü de uzatan DynamiX aktif harmonik filtre, bu sayede sanayide üretim bandının durması sonucu üretimin sekteye uğraması gibi büyük sorunların da önüne geçiyor.

Cihaz ısınmalarından kaynaklı yangın risklerini önlüyor
İşletmelerde reaktif güç şebekeden çekilirken akımın yükselmesi sonucu enerji kaybı ve ısınma yaşanıyor. Elektra Elektronik’in DynamiX aktif harmonik filtresi cihaz ısınmalarından kaynaklı yangın risklerini ve dolayısıyla can ve mal kayıplarını önlemeye katkıda bulunuyor. En güncel ekipmanlar ve en yeni teknolojiyle üretilen bu filtreler, muadillerine göre daha az enerji harcıyor. Aynı zamanda güç kalitesini iyileştirerek işletmelerdeki enerji kalitesinin sürdürülebilir ve sürekli olmasını sağlıyor. Modüler yapısıyla kolaylıkla kapasite artırımına gidilebilen ürün, sistemdeki akım dengesizliğini düzenleyerek nötr hattının akımını yok ediyor.

DynamiX aktif harmonik filtre, denizcilik sektöründeki akım ve gerilim kirliliklerini ortadan kaldırıyor
Değişken enerji yüklerinden yoğun olarak etkilenen birçok farklı alanda kullanılan ve akım ile gerilim kirliliklerini ortadan kaldırarak elektrik enerjisinin sürekli ve güvenli olarak arzına olanak sağlayan DynamiX aktif harmonik filtre, gösterdiği yüksek performans ile denizcilik sektöründe de sıklıkla tercih ediliyor. Gemilerde ve tersanelerde yüksek gerilimin oluşmasını engelleyen Elektra Elektronik DynamiX aktif harmonik filtre, pasif filtrelerden çok daha az yer kaplaması ve daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Maliyeti düşük, performansı yüksek bir deneyim sunan bu filtreler, akım harmoniklerini düşürmenin en etkili yolu olarak denizcilik sektöründe de dünya genelinde sıklıkla tercih ediliyor.

DynamiX’i 6 kıtada 60 ülkeye ihraç etmeyi hedefliyor
DynamiX aktif harmonik filtreyi ilk olarak Almanya ve Polonya’ya ihraç etmeye başlayan Elektra Elektronik, bu ürünü reaktör ürün grubunda olduğu gibi ilerleyen dönemde 6 kıtada 60 ülkeye ihraç etmeyi hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/urunhaberleri/elektra-elektronikten-dynamix-aktif-harmonik-filtre-_182156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!