Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elektriğe Sanayide Yüzde 10, Konutta Yüzde 15 Zam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yıl 9 Kasım'da Ankaralı taksicilere açıkladığı konutta yüzde 15, sanayide yüzde 10 oranındaki elektrik zammı, nihayet karar altına alındı.

Radikal Gazetesi
Elektriğe Sanayide Yüzde 10, Konutta Yüzde 15 Zam

aşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yıl 9 Kasım'da Ankaralı taksicilere açıkladığı konutta yüzde 15, sanayide yüzde 10 oranındaki elektrik zammı, nihayet karar altına alındı.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, elektrik zammıyla ilgili kararnamenin imzaya açıldığını söyledi. Elektrik fiyatlarına konutlarda yüzde 15, sanayide ise yüzde 10'luk zammın öngörüldüğünü belirten Çiçek, "Dört seneyi aşan bir süredir enerji girdilerindeki bütün fiyat artışlarına rağmen, bu artış yapılmadı. Mecburiyetten kaynaklanıyor. İcap ediyorsa Enerji Bakanı arkadaşımız açıklama yapar" dedi.

Taksicilere söylemişti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 9 Kasım'da cuma namazını kıldıktan sonra Başbakanlığa dönerken yolunu çeviren taksicilerin çayını içmişti. Söğütözü Merkez Taksi Durağı'nda taksicilerle sohbet eden Erdoğan'ın, elektrik ve doğalgaza zam konusunda açıklamalarda bulunduğu öğrenilmişti. Taksiciler, Erdoğan'ın kendilerine, "Yılbaşından sonra elektrik ve doğalgaza sanayide yüzde 10, konutlarda yüzde 15 zam yapacağız" dediğini söylemişlerdi.

'Vergi yükü inecek'
Cemil Çiçek sorular üzerine, Türk Ticaret Kanunu tasarısıyla birlikte yasalaştırılması planlanan Borçlar Kanunu Tasarısı'nın Bakanlar Kurulu'nda görüşülerek imzaya açıldığını söyledi. 2008 yılında Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu'nu 'sıkı takip edeceklerini' belirten Çiçek, Borçlar Kanunu'na ilgili meslek kuruluşlarının itirazı olduğunu, Türk Ticaret Kanunu'nun ise Meclis'e geldiğini hatırlattı.

Çiçek, hükümet olarak öncelik verdikleri bir konunun da istihdam üzerindeki yükün kaldırılması olduğunu ifade ederek, konu üzerinde ilgili bakanların çalışmalarının sürdüğünü, gelecek yılın başında yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısında konunun gündeme geleceğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elektrige-sanayide-yuzde-10-konutta-yuzde-15-zam_58191.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!