Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Emlakta Yeni Vergi Söz Konusu Değil"

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, belediye gelirleri yasasında değişiklik öngören taslağı değerlendirirken, ''yeni vergiler gelecek diye bir şey söz konusu değil'' dedi.

CNN Türkaliye Bakanı Kemal Unakıtan, belediye gelirleri yasasında değişiklik öngören taslağı değerlendirirken, ''yeni vergiler gelecek diye bir şey söz konusu değil'' dedi. Kemal Unakıtan, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın Ankara Hilton Oteli'nde verdiği resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Belediye gelirleri yasasında değişiklik öngören yasa taslağına ilişkin bir soru üzerine Unakıtan, söz konusu taslağın TBMM'ye henüz sevk edilmediğini, Meclis'e sevk edildikten sonra görüşüleceğini söyledi. Bazı basın organlarında yer alan haberlerde değişiklik ile yeni vergilerin getirilmiş gibi bir hava meydana getirildiğini belirten Unakıtan, şöyle konuştu:

''Onlar bana göre tamamen yanlış. Bununla ilgili bir açıklama yapılmasında fayda var. Yeni vergiler gelecek diye bir şey söz konusu değil.''

"Otopark parası kanunda zaten var"
Araçlardan günlük 7 YTL otopark parasının alınmasının öngörüldüğünün hatırlatılması üzerine Bakan Unakıtan, araçlardan otopark parası alınmasının yeni konmuş bir madde olmadığını, kanunda zaten var olduğunu ancak uygulanmadığını söyledi.

Bir gazetecinin emlak vergisinde düzeltme yetkisi verilen belediyelerin bazılarının bu yetkiyi artış yönünde kullanmasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine de Unakıtan, ''bunları okudum, nerede ne kadar artmış onla yakından ilgilenilecek. Önce onunla ilgili doğru bilgi alayım'' dedi.

Memur maaş zamlarına ilişkin bir soru üzerine de Unakıtan, bu kararın hükümete ait olduğunu, konuyla ilgili Bakan Mehmet Ali Şahin'in ilgilendiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlakta-yeni-vergi-soz-konusu-degil_48451.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!