Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Mamak Askeri Cezaevi'ne Dair...

En Büyük AVM Mamak'ta Yükseliyor

Nata Grup'un Ankara'da inşa ettiği Nata Vega Alışveriş Merkezi (AVM), 500 bin metrekareyi bulan kapalı alanıyla Türkiye'nin en büyük AVM'si olmasıyla birlikte, Mamak çöplüğünün yanı başında inşa edilmesiyle de dikkati çekiyor.

yapi.com.tr / AA
En Büyük AVM Mamak'ta Yükseliyor

BR>


Fotoğraf: AA

Ankaralılar İstanbullulardan farklı

Ankara'nın kişi başına düşen AVM metrekaresiyle Türkiye'de ilk sırada yer aldığını dile getiren Şenol, şu bilgileri verdi:

''Ankara'da bin kişiye 215 metrekare AVM düşerken, bu İstanbul'da 201 metrekare. Buna rağmen Ankara hala kişi başına düşen AVM metrekaresinde Avrupa ortalamasının altında. Bunun dışında zaten tüketici eğilimleri üzerine yapılan araştırmalar Ankaralıların AVM'leri sadece alışveriş olarak görmediğini bize gösteriyor. Ankara'da pazar günleri ailece AVM gezmesine çıkanlar var. İstanbul'da insanlar sadece alışveriş için AVM'ye giderken, Ankara'da AVM'ler alışverişin yanında sosyal bir faaliyet olarak görülüyor''.

Dezavantaj avantaja dönüşecek

Projenin Mamak Çöplüğünün yanında uygulanmasının tedirginliklerini yaşamadıklarını ifade eden Şenol, çöplüğün kendileri için dezavantaj olmayıp aksine avantaj olduğunu söyledi.

AVM'nin ısıtılmasında ve soğutulmasında çöplükten çıkacak metan gazını kullanacaklarını vurgulayan Şenol, ''Biz bu gazı AVM'nin ısıtılmasında kullanıp soğutarak çöplüğe geri gönderiyoruz. Böylece onların soğutma, bizim ise ısıtma masrafımız ortadan kalkacak. Yüzde 80'i ıslah edilen çöplükte, bugün artık seralarda organik besinler üretiliyor. Önümüzdeki yıl ise koku tamamen sıfır seviyesine indirilecek olup bununla ilgili her türlü çalışma süratle devam etmekte''.

TÜMÜNÜ GÖSTER HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/en-buyuk-avm-mamakta-yukseliyor_84408.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!