Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Endonezya'da Şahin'e 'Lüks Konut' Şikâyeti

Banda Aceh'i Yapılandırma Kurum Başkanı Kuntoro Mangkusubroto, Türkiye'nin evini kaybedenler için yaptırdığı konutların çok lüks olduğunu, halkın bu standartları karşılayamayacağını söyledi.

Milliyet Gazetesi
Endonezya'da Şahin'e 'Lüks Konut' Şikâyeti

aşbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, tsunami felaketine uğrayan Endonezya'ya yaptığı gezide ilginç bir şikâyetle karşılaştı. Banda Aceh'i Yapılandırma Kurum Başkanı Kuntoro Mangkusubroto, Türkiye'nin evini kaybedenler için yaptırdığı konutların çok lüks olduğunu, halkın bu standartları karşılayamayacağını söyledi.

Endonezya Ticaret Bakanı Mari Elka Pangestu ve Bayındırlık Bakanı Joko Kimanto'yu makamlarında ayrı ayrı ziyaret eden Şahin, daha sonra kaldığı Gran Melia Jakarta oteli'nde Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Türkiye'nin Endonezya Büyükelçisi Aydın Evirgen ve Mangkusubroto ile bir basın toplantısı düzenledi. Kızılay Genel Başkanı Küçükali de, felaketin ardından düzenledikleri "Asya ağlıyor" kampanyasına 1 milyonun üzerinde Türk vatandaşının katıldığını anlattı.

'Görevimiz standartı yükseltmek'
Evlerle ilgili eleştirisini de dile getiren Mangkusubroto, yapılan evlerin bölge halkı için çok lüks olduğunu belirtti. Şahin de bunun üzerine, "Biz kendimiz için istediğimiz bir şeyi başkaları için de istemeyi ilke edinmiş insanlarız. Görevimiz standartları yükseltmektir. Hem bu tür felaketlere karşı dayanıklı konutlar yaptık, hem de ölenlerin hatırasına çok iyi şekilde sahip çıkmış olduk" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/endonezyada-sahine-luks-konut-sikayeti_50516.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!