Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Endüstri Bölgeleri Yasası Onaylandı

Endüstri Bölgeleri Yasası ve Organize Sanayi Bölgeleri Yasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Yasa onaylandı. Yasaya göre yatırımların teşviki amac

Yapı Dergisi/243ndüstri Bölgeleri Yasası ve Organize Sanayi Bölgeleri Yasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Yasa onaylandı.
Yasaya göre yatırımların teşviki amacıyla uygun bulunan yerlerde endüstri bölgeleri ilan edilebilecek ve uygun görülen organize sanayi bölgeleri endüstri bölgelerine dönüştürülebilecek. Yasa, endüstri bölgelerindeki yatırımların belli koşullar çerçevesinde teşvik edilmesi ve yatırım için gerekli işlemlerin üç ayda tamamlanmasını öngörüyor. Yasayla yatırımların teşviki, yurtdışında çalışan Türk işçilerin tasarruflarını Türkiye'de yatırıma yönlendirmek ve yabancı sermaye girişinin artırılmasını sağlamak amaçlanıyor. Endüstri bölgeleri Bakanlar Kurulu kararıyla oluşturulacak ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bütçesinden Hazine adına kamulaştırma yapılacak. Kamulaştırma yatırımcının parasıyla yapılırsa yatırımcı belirtilen süre boyunca bedelsiz olarak arazinin kullanım hakkına sahip olacak. Yasa çerçevesinde her türlü teşviki uygulama konusunda Bakanlar Kurulu yetkili kılındı. Ancak teşviklerden yararlanmak için istihdam, yatırım, teknoloji gibi koşullar yasada yer almıyor. Yerel ve yabancı yatırımcılar, ÇED raporunu olumlu aldıkları takdirde başka hiçbir işlem yapılmadan izin, onay ve ruhsatlarını alabilecekler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/endustri-bolgeleri-yasasi-onaylandi_470.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!