Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Enerji Verimliliği Gizli Yatırım Kaynağıdır"

Bursa'da yapılan 8. Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu'nun sonuç bildirgesi taslağı açıklandı. Taslakta Türkiye'nin yenilenebilir enerji kaynaklarından yeterince yararlanamadığı vurgulandı.

Zaman Gazetesi
"Enerji Verimliliği Gizli Yatırım Kaynağıdır"

Bursa'da yapılan 8. Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu'nun sonuç bildirgesi taslağı açıklandı. Taslakta Türkiye'nin yenilenebilir enerji kaynaklarından yeterince yararlanamadığı vurgulandı. Sempozyum eş başkanları İTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Şahin, UÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. İhsan Karamangil ve Büyükşehir Belediyesi Enerji Danışmanı ve Enverder Bursa Şubesi Başkanı Dr. Mustafa Uysal'ın birlikte açıkladıkları bildirgede, Türkiye'deki rüzgar ve güneş enerjisi haritalarının yenilenmesi, şehirlerde elektrikli araçların kullanımı ile evlerde mikro su, rüzgar ve güneş enerjisi kullanımına yönelik teşvik sisteminin geliştirilmesi gündeme geldi.

Enerji kaynaklarını birbirlerinin rakibi olarak değil tamamlayıcısı olarak görülmesi gerektiğinin belirtildiği bildirgede, fosil veya nükleer yakıtlarla da üst düzey enerji üretim ve emisyon giderici teknolojiler kullanılarak temiz enerji üretilmesinin mümkün olduğuna işaret edildi. Bir ülke kendi öz kaynaklarını çevreyi en az kirletici tedbirleri alarak azami ölçüde kullanılması gerektiğine işaret eden bildirgede, yenilenebilir enerji kaynaklarının yerli üretimdeki paylarının artırılması gerektiği üzerinde duruldu.

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-verimliligi-gizli-yatirim-kaynagidir_84192.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!