Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Engelliler İçin Tasarlanmış Ev

Büyük Marmara depreminden sonra gönüllü çalışmalar yapan bir grubun kurduğu Ulaşılabilir Yaşam Derneği (UYD), örnek bir proje ile Düzce'de engelli yurttaşlar için konut üretiyor.

Cumhuriyetüyük Marmara depreminden sonra gönüllü çalışmalar yapan bir grubun kurduğu Ulaşılabilir Yaşam Derneği (UYD), örnek bir proje ile Düzce'de engelli yurttaşlar için konut üretiyor.

Toplumun dezavantajlı ve risk altındaki gruplarına yönelik olarak toplum temelli projeler uygulayan UYD'nin, ''Engelsiz Erişilebilir Konut ve Yaşam Alanı Projesi'' , devam ediyor. Proje kapsamında Düzce'de engelli yurttaşlar için özel olarak hazırlanan 25 konut ve çeşitli sosyal alanlar inşa ediliyor. Mayıs 2005'te inşaatına başlanan 25 konutun, aralık ayında engellilere teslim edilmesi planlanıyor. Ana sponsoru insani yardım kuruluşu ACT Netherlans olan projeye, Toplu Konut İdaresi, Özürlüler İdaresi Başkanlığı ve MYRA Yayıncılık destek veriyor.

UYD Genel Başkanı Belgin Cengiz , Türkiye'nin engelliliğin, fizyolojik ve zihinsel olmanın yanı sıra olanak ve hizmetlere ulaşma engelliliğini de kapsadığını belirterek engellileri toplumsal hayata eşit imkânlarla katmanın yollarından birinin de onlara erişilebilir yaşam alanları yaratmak olduğunu söyledi. Cengiz, proje için duyarlı kişi ve kurumlara yardım çağrısı yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/engelliler-icin-tasarlanmis-ev_32983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!