Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Erdemir SPK’ya Dava Açtı

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), 31 aralık 2005 tarihli mali tablolarını muhasebe standartlarına uygun bulmayan Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), tabloları İMKB’ye göndermesi ve yönetim kurulu üyelerine idari para cezası vermesine karşı dava açtı.

Hurriyet Gazetesireğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), 31 aralık 2005 tarihli mali tablolarını muhasebe standartlarına uygun bulmayan Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), tabloları İMKB’ye göndermesi ve yönetim kurulu üyelerine idari para cezası vermesine karşı dava açtı.

Erdemir’den İMKB’ye gönderilen açıklamada, SPK’nın 15 Ağustos 2006 tarihli yazısıyla, şirkete ait 31 aralık 2005 tarihli mali tablolarının, SPK’nın ilgili tebliğine göre re’sen yeniden tanzim edilerek ilan edilmek üzere İMKB’ye gönderildiği belirtildi. Açıklamada bu işleme karşı, Ankara 10’uncu idare Mahkemesi’nde bir iptal davası açıldığı bildirildi. Açıklamada, şirketin 31 aralık 2005 tarihli mali tablolarının SPK’nın kabul ettiği muhasebe standardı setine göre yeniden düzenlenerek, 14 Ağustos 2006’ya kadar SPK’ya ve İMKB’ye gönderilmemiş olması nedeniyle, SPK’nın, şirketin yönetim kurulu üyelerinden Metin Kilci hariç, Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Ulusoy, Başkan Vekili ve Murahhas üye Aydın Müderrisoğlu ile üyeler Ali Caner Öner, Celalettin Çağlar, Oktay Okur, Dinç Kızıldemir, Cem Karakaş ve Oğuz Nuri Özgen aleyhine ayrı ayrı verilmiş idari para cezalarına karşı da Ankara 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi nezdinde itiraz edildiği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdemir-spkya-dava-acti_49855.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!