Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan'dan Pakistan Otoyolunu Çözme Sözü

Bayındır Holding'in yıllar önce Pakistan'da yarım bıraktığı ve uluslararası tahkime giden İslamabad-Peşaver otoyolu krizi Başbakan Tayyip Erdoğan'ı

Hürriyetb>Bayındır Holding'in yıllar önce Pakistan'da yarım bıraktığı ve uluslararası tahkime giden İslamabad-Peşaver otoyolu krizi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın son gezisinde de yine gündeme oturdu.

Erdoğan'ın, gerek işadamlarıyla gerekse hükümet yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde, otoyol krizinin neden olduğu ve Türk girişimcilerini olumsuz yönde etkileyen sıkıntılar tartışıldı.

Pakistan'da müteahhitlik işleri yapan bazı işadamları, kendi hataları olmamasına rağmen ‘‘Bir gölge gibi’’ üstlerinde dolaşan bu krizden kurtulmak istediklerini belirterek, ‘‘Aynı kokmuş yemek sürekli pişirilip yeniden önümüze konuyor’’ değerlendirmesini yaptılar. Görüşmelerde Pakistanlı yetkililer de, bu konunun artık gündemden düşmesi gerektiğini, ancak Bayındırlık Holding'in bazı maddi yükümlülüklerini yerine getirmesi şartını öne sürdüler.

Başbakan Erdoğan da, yaptığı görüşmelerde, bu konunun çözülmesi için gerekli adımların en kısa sürede atılması gerektiğini vurgulayarak, tarafların biraraya getirilerek, diyalog yoluyla sorunun çözülmesi gerektiğini belirtti.

Erdoğan, gazetecilerle düzenlediği sohbet toplantısında da, konuyla ilgili bir soruya, ‘‘Önce taraflar arasında görüşmeler yapılsın. Eğer mahkeme yoluyla değil de hakemlik yoluyla çözülecekse konu hakemlik yoluyla çözülüp biter’’ yanıtını verdi.

Erdoğan, tarafları dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in biraraya getirerek, soruna çözüm arayacağını da söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogandan-pakistan-otoyolunu-cozme-sozu_4763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!