Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ergezen'den Deprem İtirafı

Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen 'Deprem Şûrası'nda itiraflarda bulundu. Bazı okulların hemen yıkılması gerektiğini söyleyen Ergezen, d

Radikalb>Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen 'Deprem Şûrası'nda itiraflarda bulundu. Bazı okulların hemen yıkılması gerektiğini söyleyen Ergezen, deprem yönetmeliğinin uygulanmadığını ve bunda sorumluluğun 'yürekleri bozuk' bakanlık personeli olduğunu ileri sürdü.

Ergezen, 'Deprem Şûrası Komisyonları Toplantısı'nın açılışında depremlerde yıkılan kamu binalarına dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Ülkenin doğusu batısı fark etmiyor. Bazı okulların hemen yıkılması lazım. Binaları yapan, projeyi çizen mühendis, şantiye şefi, mimar ama binalar yıkılıyor. Beton mukavemetleri yüzde 40 eksik. 1999'da çıkarılan Deprem Yönetmeliği dahi uygulanmamış. Bu yönetmelikleri bakanlık olarak biz çıkarıyoruz ama bunları bizim elemanlarımız uygulamıyor. Yürekler bozuk, sorumsuzluk var. Bingöl depreminde yıkılan yatılı okulu gördükten sonra benim için her şey değişti. Her depremde oluşan manzarayı görüyorum. Omuzunuzu vursanız binalar yıkılacak. Devletin yaptırdığı resmi binalar da yıkılmış. Türkiye'nin manzarası, fotoğrafı hoş değil. Gerçek bu."

Konya'daki Zümrüt Apartmanı gibi, çökerek onlarca can alan çürük binaları da hatırlatan Ergezen, binaların yapım ve denetiminden sorumlu kişilere, "Siz böyle bir katliamın katili olmayın, müsebbibi olmayın" diye seslendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ergezenden-deprem-itirafi_10791.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!