Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ERGİAD, İnşaat Sektörünün Sorunlarını ve Çözüm Önerilerini Masaya Yatırdı

Erzurum Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) İnşaat Komitesi tarafından 'Strateji Arama Konferansı' düzenlendi. Konferansta sektörünün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Zaman GazetesiErzurum Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) İnşaat Komitesi tarafından 'Strateji Arama Konferansı' düzenlendi. Konferansta sektörünün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. ERGİAD Toplantı Salonu'ndaki konferansa Fevzi Polat başkanlık etti. İnşaat komitesi olarak öncelikle sektörün aktörleri arasındaki iletişim kanallarını açarak sinerji oluşturmak istediklerini ifade eden Polat, belediyelerce yürütülen, kentsel dönüşüm projelerinin karar aşamasında sektör temsilcilerinin daha aktif rol almasının gerektiğini dile getirdi.

Markalaşmanın çok önemli olduğu, Erzurum'da üretilen projelerde markalaşmaya yeterli önem verilmediği için üretilen mal ve hizmetlerin piyasada hak ettiği değeri alamadığına vurgu yapan Polat, "Markalaşma yolunda profesyonel adımların atılmasının gerekiyor." dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nce şehrin 1/5000 ölçekli nazım imar planının 2011 Ocak ayı sonunda kamuoyuna açıklanacağına da işaret eden Fevzi Polat, "Bu planda şehrin büyüme unsurlarının planla uyumlu olması gerektiğinden hareketle bu kapsamda hızlı tren, lojistik köy, demiryolu, havayolu ve karayolu bağlantıları; Kuzey-Güney, Doğu-Batı otoyol bağlantıları, turizm, ticaret, sanayi, eğitim, tarım ve hayvancılık bölgeleri bir uyum içerisinde ilişkilendirilmeli." diye konuştu.

Toplantıya katılan Bayındırlık İl Müdür Yardımcısı Fethi Mutluay ise 19 pilot ilde uygulanan ve Ocak 2011 itibariyle de Erzurum'da yürürlüğe girecek olan Yapı-Denetimi Yasası hakkında bilgi verildi.

ERGİAD Genel Sekreteri Yusuf Eralp da inşaat komitesine iletilen sektör sorunları ve çözüm önerilerini derleyerek ilgili yerlere iletileceğini ve katılıcılara geri bildirim yapılarak sorunların takipçisi olunacağını ifade etti.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/ergiad-insaat-sektorunun-sorunlarini-ve-cozum-onerilerini-masaya-yatirdi_84800.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!