Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erzurum, 1 Ekim’de Doğalgaz Kullanmaya Başlayacak

Türkiye’nin en kirli illeri arasında yer alan Erzurum’da doğalgaz kullanımına 1 Ekim 2004 tarihinden itibaren başlanacağı bildirildi. Erzur

Zamanb>Türkiye’nin en kirli illeri arasında yer alan Erzurum’da doğalgaz kullanımına 1 Ekim 2004 tarihinden itibaren başlanacağı bildirildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 13 Ağustos 2003 tarihinde ihalesi yapılan doğalgaz dağıtımı için altyapı çalışmalarına start vereceklerini, şehrin batısından başlanarak yaz dönemi içerisinde Ilıca, Organize Sanayi, Dadaşkent, Üniversite ve Yakutiye bölgesinin bir kısmına gaz verileceğini açıkladı.

Küçükler, ihaleyi alan Palen Enerji A.Ş.’nin inşaat sezonu içinde bulunduğumuz inşaat sezonu içerisinde belirlenen bölgelerdeki ev ve bina girişine kadar doğalgazı getireceğini, kalan kısmı da taşeron firmaların yapacağını belirterek, “1 Ekim itibariyle 5 bölgede doğalgaz kapı önüne kadar gelecek. İsteyen herkes gaz kullanımına başlayacak.” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili firma ile yaptığı anlaşma gereği Erzurumlular doğalgazı 0,046 cent/KWH’ten kullanabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erzurum-1-ekimde-dogalgaz-kullanmaya-baslayacak_11195.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!