Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Kanalizasyon Suyuyla Sebze

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İçme Suyu Şebeksini Yeniliyor

Erzurum içme suyu boruları dayanıklı polietilen borularla değiştiriliyor. Depreme dayanıklı evlerden sonra depreme dayanıklı sorularla içme suyu şebe

Dünya
2


rzurum içme suyu boruları dayanıklı polietilen borularla
değiştiriliyor. Depreme dayanıklı evlerden sonra depreme dayanıklı sorularla içme suyu şebekesini sağlama alan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, diğer illere de örnek oluyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) depremler nedeniyle kırılan asbest boruların yerine dayanıklı polietilen borularını döşüyor. Cumhuriyet caddesindeki boruları değiştirmekle işe başlayan ESKİ, saniyede 200 litre suyun geçtiği 560'lık boruları kullanıyor. Yalnız Cumhuriyet Caddesi güzergahı için 300 milyar liralık boru ücreti ödeyen ESKİ, bütün şehrin içme suyu şebekesinin değiştirilmesini hedefliyor.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz, şehrin alt yapısı konusunda hiçbir masraftan kaçınmadıklarını belirterek, "İçme suyu şebekeleri şehirlerin hayat damarları konumunda. Erzurum deprem bölgesi olduğu için içme suyu hatlarında sarsıntılardan dolayı ciddi problemlerle karşılaşabiliyoruz. Eski boruların tamamını kaldırarak 100 yıl garantili polietilen borularla şehrin altyapısını yeniden yapacağız" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erzurum-buyuksehir-belediyesi-icme-suyu-sebeksini-yeniliyor_1688.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • kongre caddesine kesin olarak su ne zaman kesintisiz akacak? YANITLA
  • bu nasıl bir içme suyu yenilemektir anlamadım. yazdan beri evlerde dirhem su yok, siz halen kalkmış içme suyunu yeniledik, cennet çeşmeyi akıttık.. bu insanları kandırmayın lütfen. insanlar çok mağdur durumda, bi gelin şu mahalleleri görün, insanlar hastalıklarla başbaşa. hani bu sular eylül ayının ilk haftasında akacaktı? şimdi ekim oldu ve sizler halen bu insanları kandırmakla meşgulsünüz, size oy verdiğim için inanın çok pişmanın ve sizi kınıyorum... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!