Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erzurum'da 2. Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Projesi İhalesi Yapıldı

Erzurum'da kurulması planlanan 2. Organize Sanayi Bölgesinin altyapı proje ihalesinin yapıldığı bildirildi.

yapi.com.tr / AA
Erzurum'da 2. Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Projesi İhalesi Yapıldı

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, 1975 yılında faaliyete geçen birinci Organize Sanayi Bölgesi'nin tüm parsellerinin dolması üzerine 1998 yılında şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta, Pasinler yolu üzerinde Güneytaş mevkisinde 216 hektarlık alanın Organize Sanayi Bölgesi olarak seçildiğini anımsattı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, Müteşebbis Teşekkül Başkanlığına gönderilen kamulaştırma talimatı doğrultusunda çalışmalara başlandığını ifade eden Öztürk, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

''Mülkiyet listelerini kadastral paftayı ve topoğrafik haritaları Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına göndermiş ve 2001 yılında kuruluş protokolünü Bakanlığa onaylattırmak suretiyle, 2. Organize Sanayi Bölgesinin tüzel kişiliği tescil ettirilmiştir. Ayrıca imar planına esas olacak jeolojik ve jeoteknik raporları hazırlatarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına onaylanan rapor 11 Mayıs 2005 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına gönderilmiştir. Müteşebbis heyet ve yönetim kurulu oluşturulmuş, çalışmalarına başlamış ilk etapta ihale şartnamesi hazırlayıp, ilan yoluyla ihaleye çıkılmıştır. İhaleyi Yakup Güngör firması 170 bin TL bedelle almıştır.''

İhale sürecinin 8 ay olup, altyapı projeleri bittiği takdirde üstyapı projelerinin yapımına geçileceğini ve 2013 sonu itibarıyla yapım işinin bitirilmesinin hedeflendiğini ifade eden Öztürk, ayrıca 2012-2015 yapım ihalesi için de yatırım programına alındığını vurguladı.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/erzurumda-2-organize-sanayi-bolgesi-altyapi-projesi-ihalesi-yapildi_90452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!