Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Esen İzmir Fuarı' nın İlgi Odağı

Esen Şirketler Topluluğu, İzmir Enternasyonel Fuarı’na Esen ve Esenpen markalı ürünleri ile katıldı. Yeni ürünlerin tüketiciye sunulduğu Esen stand

Ticaretb>Esen Şirketler Topluluğu, İzmir Enternasyonel Fuarı’na Esen ve Esenpen markalı ürünleri ile katıldı. Yeni ürünlerin tüketiciye sunulduğu Esen standında ziyaretçilerin ilgisini çeken, yazlıklar için düşünülen ‘dış kapı’ oldu.

Ayrıca, ‘Yeni Sürme Seri’ kapı da standda yoğun ilgi gören başka bir kapı pencere sistemi; metalik görünümüyle dekorasyonda farklı bir yaklaşım hedefleyenlere hitap ediyor.

Esen Şirketler Topluluğu 57 ülkeye ihracat gerçekleştirirken, PVC sektöründe de geniş ürün yelpazesi ve yıllık 40 bin tonluk üretim kapasitesi ile ilk üç kuruluş arasında yer alıyor. İhracat yaptığı ülkelerin başında İran, Suudi Arabistan, Arap Yarımadası ve Afrika ülkeleri geliyor.

Esen Şirketler Topluluğu Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Derya Çelikutku, “Esen’in amacı 2003 yılında 10 milyon dolar ihracat ve 40 milyon dolar ciroya ulaşmak” dedi.

Yazlıklar için düşünülen yeni ürün dış kapıdan da bahseden Derya Çelikutku, “Rutubetin çok olduğu deniz kenarlarında, çelik kapılarda yaşanabilen paslanma problemine karşı geliştirilen bu kapılar; PVC’den üretilerek güvenlik açısından çeşitli aksesuarlarla zenginleştirildi”diye konuştu.

Çelikutku, Esen Plastro’nun satış ve hizmet ağıyla çiftçilerin yanında olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Global ısınmaya bağlı olarak yağış rejimlerinin değiştiği, yoğun nüfus artışı ve çeşitli nedenlerle kullanılabilir yeraltı ve yerüstü sularının azaldığı günümüzde; suyu ekonomik kullanmamız gerekiyor.

Suyun ekonomik kullanımına yönelik olarak; ‘Mikro Sulama Sistemleri’ ile bitkinin cinsine ve ihtiyacına göre damla damla su veriliyor.”

Esen’in yurtdışına Weissesen markasıyla ihracat yaptığını söyleyen Halkla İlişkiler Sorumlusu Derya Çelikutku, “Weissesen ‘Beyaz Esen’ anlamına geliyor. Yurtdışına bu marka ile ihracat gerçekleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

Esen Profil’in, Plastik Profil Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAD)’nin üyesi olduğunu söyleyen Çelikutku,”ISO 9000 Kalite Güvencesine de sahibiz.

Ayrıca Esen Profil, Esenpen markasıyla 5 ayrı seri ile farklı hedef ve kitlelere çözümler üretiyor, asmatavan, sıvadibi, panjur ve lambri profilleri ile de bayilerine zengin ürün çeşitliliği sunuyor”şeklinde konuştu.

72. İzmir Enternasyonel Fuarı’nın eski anlamını yitirdiğini düşünüyorduk diyen Halkla İlişkiler Sorumlusu Derya Çelikutku, “Uzun süredir fuara katılmıyorduk. Bu yıl katılmamızdaki amaç; İzmirli bir firma olarak fuarda yer almak. Ayrıca Ege’de sesimizin daha da fazla duyulmasını sağlamak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esen-izmir-fuari-nin-ilgi-odagi_5638.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!