Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eski Likör Fabrikası İhalesinin İkinci Etabı 24 Temmuz'da

Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinin gelir paylaşımı yöntemiyle gerçekleştirilen ihalesinin, ikinci etabını oluşturan açık artırma 24 Temmuz 2008'de yapılacak.

Milliyet Gazetesi
Eski Likör Fabrikası İhalesinin İkinci Etabı 24 Temmuz'da

Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinin gelir paylaşımı yöntemiyle gerçekleştirilen ihalesinin, ikinci etabını oluşturan açık artırma 24 Temmuz 2008'de yapılacak.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle 1 Temmuz 2008'de üçüncü kez satışa çıkarılan Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde iki teklif alınmıştı. İhalenin birinci etabında Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak inşaat ortak girişimi 615 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 50 şirket payı gelir oranı ile 307 milyon 500 bin YTL, Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27,5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etmişti. İhale Komisyonu, yeterlilik belgelerini inceledikten ve istekli firmalarla gerekli yazışmaları yaptıktan sonra açık artırmanın oturumu için gün tespit etti. 24 Temmuz 2008'de Emlak Konutun Ataşehir'deki merkezinde gerçekleştirilecek açık artırmanın tarihi, ortak girişimlerde yer alan firmalara yazı ile bildirildi. İhalenin ikinci oturumunda 3 tane sözlü turla teklif alınacak. Daha sonra kapalı teklife geçilerek ve kapalı zarf usulüyle isteklilerin teklifleri alınarak ihale sonuçlandırılmış olacak. İhalenin sonucu Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu tarafından da ele alınacak.

Emlak Konutun 25 Nisan 2008'de Mecidiyökey'deki eski likör fabrikası ve müştemilatının satışı ihalesinde en yüksek teklifi, 295 milyon 700 bin YTL ile açık artırmanın tek katılımcısı olan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı vermiş, ancak Emlak Konut GYO tarafından, arazinin satışına ilişkin ihalenin sonucu onaylanmamıştı. 30 Mayıs 2008'de tekrarlanan ihalede Kiler Grubu, başka katılımcı olmadığı için ihaleden çekilmiş, bunun üzerine İhale Komisyonu Başkanı ihaleyi iptal etmişti. Arazi, Emlak Konut GYO tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle 1 Temmuz 2008'de üçüncü kez satışa çıkarılmıştı. İhalede, 307 milyon 500 bin YTL ile idareye en yüksek payı Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat Ortak Girişimi vermişti. Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27,5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eski-likor-fabrikasi-ihalesinin-ikinci-etabi-24-temmuzda_62548.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!