Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eşme'ye Doğalpark Kurdu

Uşak Eşme Belediyesi, 800 dekarlık arazi üzerinde doğalpark yaptı. Parkın yüzme havuzu ve etnoğrafya müzesi 300 milyar liralık harcama ile tama

Yeni Asır
Eşme'ye Doğalpark Kurdu

b>Uşak Eşme Belediyesi, 800 dekarlık arazi üzerinde doğalpark yaptı. Parkın yüzme havuzu ve etnoğrafya müzesi 300 milyar liralık harcama ile tamamlanarak törenle hizmete açıldı. Açılışa Uşak Valisi Ali Fuat Güven ile Eşme Belediye Başkanı Hasbiye Öztürk ve il protokolü katıldı.
Eşme Belediye Başkanı Hasbiye Öztürk, yaptığı konuşmada doğalparkın Eşme'ye hareketlilik getirdiğini belirterek, "Eşme halkına hayırlı olsun. Fakat bir sorun var. Bu park için bazen olumsuz tepkiler alıyorum. Eşme'de bazı kişiler ilçe merkezine hiçbir yatırım yapılmadığını ve belediyenin bütün kaynaklarını bu doğal parka aktardığını ileri sürüyor. Bu özellikle yüzme havuzunu yaptırırken yaşandı. Ben kaynak bulabilmek için Turizm Bakanlığı önünde kamp kurdum" dedi.

Korumak gerekiyor
Öztürk şunları söyledi:
"Nitekim havuzun yapımı için 2001 yılından bu yana 50, 20 ve 10 milyar halinde 3 kez para geldi. Bu paraları iki yıl repo yaparak yüzme havuzunun yapımında kullandık. Yüzme havuzu ve müze alanları için maddi olarak hiçbir belediye imkanından yararlanmadık. Bunu da Eşme halkına özellikle duyuruyorum."
Uşak Valisi Ali Fuat Güven de konuşmasında vatandaşların bu güzel parkı korumalarını ve ona sahip çıkmalarını istedi. Güven şöyle konuştu: "Göreve başladığım günlerde Eşme'ye geldim. Karşımda kırsal bir alan buldum. Fakat Eşme Belediye Başkanı Hasbiye Öztürk'ün üstün gayretleri ile şimdi Eşme'nin kültür kenti haline geldiğini görüyorum. Eşme kültürül etkinliklerde ismini duyurdu. Kilimleri dünyanın her yerinde biliniyor. Bu tür tesisler ilçenin tanıtılmasına önemli katkı sağlayabilir. Emeği geçenleri kutluyorum." dedi.

NELER VAR?
*Biri açık, iki adet antik yöresel folklor unsurları ve insan figürlerinin sergilendiği Etnoğrafya Müzesi.
*2 adet yapay gölet
*6 kilometrelik yürüyüş parkuru
*30 dekarlık fidan alanı
*4500 kişilik amfitiyatro.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esmeye-dogalpark-kurdu_5239.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!