Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eston 2006’da 80.000 Metrekare Ev Üretti

Geçen yıl iki projeyi zamanından önce teslim etti, iki yeni projeye de start verdi.

yapi.com.tr
Eston 2006’da 80.000 Metrekare Ev Üretti

rta üst gelir grubu için, özellikle bahçeli ev konseptini taşıyan konut projeleriyle, Türkiye’de gayrimenkul geliştirme alanında öncü bir rol üstlenen Eston, geçen yıl tamamladığı Eston Kandilli ve Eston Derince Evleri projelerinde, toplam 308 konutu, sahiplerine zamanından önce teslim etti. Eston, 2006 yılında Türkiye’nin en büyük gayrimenkul geliştirme projesi olan Eston Deniz ile birlikte, Türkiye’de ilk kez Talep Örgütlenmesi modeliyle satışa sunduğu Eston Reşit Paşa Evleri projesine de start verdi. Eston, Bahçeşehir’de sürdüğü Eston Şehir projesi ile birlikte tüm projelerinde geçen yıl toplam 1404 adet yeni konutun inşaatına başladı.

Eston, geçen yıl 5’er katlı 10 blok ve toplam 200 daireden oluşan İzmit’teki Eston Derince Evleri Projesi’ni, sözleşme tarihinden yaklaşık 2 ay önce tamamlayarak müşterilerine teslim etti. Eston Kandilli Evleri Projesi’nde de, her biri 4 katlı 14 bloktan oluşan toplam 108 daire, tam zamanında sahiplerini buldu. Eston Genel Müdürü Salih Kuzu, “Türkiye’de konut standartlarını ve yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen çözüm ve projelerimizi, önümüzdeki yıllarda da müşteri memnuniyetini esas alan bir kalite anlayışı içinde, tam zamanında tamamlayıp, teslim edeceğiz” dedi.

Eston, orta üst gelir grubu için, erişilebilir fiyatlarla nitelikli konut üretimi hedefini, geçen yıl yeni konsept projeleri ile daha da güçlendirdi. Gayrimenkul geliştirme projelerini, İstanbul batıya doğru büyük bir hızla gelişmekte olduğu için, özellikle İstanbul’un batısındaki en önemli merkezler olan Büyükçekmece Yakuplu ve Bahçeşehir’de yoğunlaştırdı. Geçen yıl, Yakuplu’da, 1,5 kilometre kıyı şeridine sahip, 1,5 milyon metrekarelik alanda, 4 bin bahçeli evden oluşacak Eston Deniz Projesi’ni başlatan Eston, yaklaşık 6 ay gibi kısa bir sürede projenin ilk bölümü olan Yakamoz Mahallesi’nin satışını büyük ölçüde tamamladı ve evlerin inşaatına başladı. Eston Deniz’in ilk etabı olan ve 207 bahçeli evden oluşan Yakamoz Mahallesi, 2007 yılının Aralık ayında tamamlanacak.

Eston, Bahçeşehir’de yeni bir yaşam kuruyor
İstanbul'un en planlı gelişen bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’in hemen yanında “Yeni nesil şehir” sloganıyla inşa edilen, şehir anlayışına yeni bir bakış açısı getiren Eston Şehir Projesi’nde, 1. mahalle inşaatı sürdürülürken, 3. etabın satışına başlandı. Sakinlerine, doğa ile iç içe, huzurlu ve güvenli bir ortam sunan projede, 303 bahçeli evden oluşan ilk mahalle, bu yıl tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek. Eston’un, yine Bahçeşehir sınırları içinde, 8 ayrı etaptan oluşan bir diğer projesi Ardıçlı Göl Evleri’nde ise satışı daha önce tamamlanan 371 adet bahçeli evin ilk 3 etabı geçen yıl sahiplerine teslim edildi. Proje bu yıl tamamlanacak.

Eston’un aynı bölgede, Eston Deniz’e komşu olan bir diğer yeni projesi Eston Reşit Paşa Evleri ile de dernek, vakıf, örgütlenmiş şirket çalışanları gibi dinamik kesimlere yeni bir seçenek sunan “Talep Örgütlenmesi” modeli, Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlandı. 21 blokta 813 dairenin bulunduğu ve inşaatına geçen yıl başlanan projede, dairelerin bir bölümü, Vakıfbank çalışanları ve emeklilerinin kurduğu kooperatif üyelerine, bir bölümü de Eston çalışanlarının oluşturduğu organizasyona satıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eston-2006da-80-000-metrekare-ev-uretti_51135.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!