Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Etimesgut’ta Yeşil Atağı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçedeki park ve yeşil alan sayısını artıracaklarını belirterek, “Halkımızın ortak kullanım alanlarından olan yeşil alan miktarımızı AB standartlarına yükseltmek için çalışıyoruz” dedi. Etimesgut’un nüfusunun büyük bir artış gösterdiğine işaret eden Demirel, yeşil alan planlamalarını bu artış hızına göre

Hürriyet ANKARA
Etimesgut’ta Yeşil Atağı

Ankara'nın yeşil ilçelerinin başında gelen Etimesgut’ta, Etimesgut Belediyesi’ne ait 113 park ve yeşil alan bulunuyor. Aktif yeşil alan miktarının 1 milyon m²’nin üzerinde olduğu ilçede, kişi başına düşen yeşil alan miktarı 4 m²’ye yaklaşıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait yeşil alanlar ve pasif alanlarla birlikte bu rakam 10m² ye çıkıyor. Türkiye’de ise kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı 1m²’nin altında seyrediyor.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçedeki park ve yeşil alan sayısını artıracaklarını belirterek, “Halkımızın ortak kullanım alanlarından olan yeşil alan miktarımızı AB standartlarına yükseltmek için çalışıyoruz” dedi. Etimesgut’un nüfusunun büyük bir artış gösterdiğine işaret eden Demirel, yeşil alan planlamalarını bu artış hızına göre yaptıklarını kaydetti.

Modern bir kent yapısının nüfus, konut ve yeşil alan miktarlarının dengeli artması ile mümkün olabileceğine dikkat çeken Demirel, “Etimesgut’u, sadece betonlaşmanın olduğu bir ilçe değil, parkları, spor tesisleri, alt ve üst yapısıyla birlikte gelişen modern bir metropol haline getiriyoruz. Halkımızın ihtiyaç duyduğu bölgelere parklar inşa ediyoruz. Parkların bünyesinde, yavrularımızın oynayacağı oyun alanları, gençlerimiz için spor alanları, ailelerimiz için yürüme yolları, oturma grupları yapıyoruz. Mevcut parklarımızın da tüm eksiklerini gidererek, halkımızın hizmetine sunuyoruz” diye konuştu. 

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/etimesgutta-yesil-atagi-_75389.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!