Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eylül Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksleri Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), inşaat, perakende ticaret ve hizmet sektörlerine yönelik düzenlediği ''Aylık İşyeri Eğilim Anketi'' ile bu sektörlerde faaliyet gösteren girişimlerin mevcut iş durumları ve gelecek 3 aya ilişkin beklentilerini ölçen anketlerinin sonuçlarını açıkladı. Bu yılın Eylül ayında hizmet sektörü güven endeksi artarken,

yapi.com.tr / AA
Eylül Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksleri Azaldı

İnşaat, perakende ticaret ve hizmet sektörlerine yönelik düzenlediği ''Aylık İşyeri Eğilim Anketi'' ile bu sektörlerde faaliyet gösteren girişimlerin mevcut iş durumları ve gelecek 3 aya ilişkin beklentilerini ölçen Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu anketlerin sonuçlarından yararlanarak her sektöre ilişkin hesapladığı Sektörel Güven Endeksleri'nin Eylül ayına ilişkin sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Eylül ayında hizmet sektörü güven endeksi, bir önceki aya göre yüzde 1 artarken, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 2,8, inşaat sektörü güven endeksi de yüzde 0,8 oranında azaldı.

Ağustos ayında 107,9 olan hizmet sektörü güven endeksi 109 değerine yükseldi, 111 olan perakende ticaret sektörü güven endeksi 107,9'a, inşaat sektörü güven endeksi de 89,6 değerinden 88,9'a geriledi.

İnşaat sektörü güven endeksindeki düşüş ise alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyine ilişkin değerlendirmelerin kötüleşmesinden ileri geldi.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/eylul-ayinda-insaat-sektoru-guven-endeksleri-azaldi_89188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!