Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eyüp'ün Sokaklarını Bilgisayar Hatası 'Genç'leştirmiş

Bazı gazetelerin, Eyüp'teki sokak isimlerinin değişikliğiyle ilgili sayfalarına taşıdıkları 'Ahmet Bey'in bir ilçesi var', 'Genç isimlere takmış' ve 'Eyüp'ün sokakları Genç'leşti' başlıklı haberler yalanlandı.

Zaman Gazetesi



azı gazetelerin, Eyüp'teki sokak isimlerinin değişikliğiyle ilgili sayfalarına taşıdıkları 'Ahmet Bey'in bir ilçesi var', 'Genç isimlere takmış' ve 'Eyüp'ün sokakları Genç'leşti' başlıklı haberler yalanlandı.

Önce Eyüp, ardından da büyükşehir belediyeleri, sokak isimlerinin ErGenç, FiGenç, GezeGenç şeklinde olmadığını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, isim değişikliklerinde bilgisayar hatasından kaynaklanan bir sorun olduğunu, iptal edilen bilgisayar çıktılarının gerçekmiş gibi haberleştirildiğini belirtti. Haberlerde, mevcut sokak ve cadde isimlerinin Belediye Başkanı Ahmet Genç'in talimatıyla değiştirildiği veya yeni isimlendirilen sokaklardan bazılarına kendisinin ve soyadını çağrıştıracak şekilde Gürgenç, Ergenç, Özgenç gibi isimlerin verildiği iddia edilmişti.

İBB iddialara ilişkin yaptığı açıklamada; "Eyüp ilçesinde bulunan 'Genç Osman' sokak adının, sokak isimleri tablosunda 'Gen? Osman' olarak yer aldığı fark edilerek, yanlışın "gen'in sonuna 'ç' ekle" komutu ile düzeltilmesi amaçlanmıştır. 2000 civarında sokak isminin yer aldığı tabloda sadece 'Genç Osman' ismi için yapılan bu işlem, içerisinde 'gen' sözcüğünün yer aldığı 'Ergen, Figen, Gezegen, 'Özgen, Gürgen' isimlerinde de değişikliğe yol açmıştır. Hiçbir geçerliliği olmayan bu bilgisayar çıktısı iptal edilmiş ve adı geçen sokak isimleri Özgen, Ergen, Figen' olarak resmiyet kazanmıştır." denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eyupun-sokaklarini-bilgisayar-hatasi-genclestirmis_51919.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!