Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Facia Madeninde Çıkan Malzeme Adeta Dağ Oluşturdu

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde 18 işçinin mahsur kaldığı kömür ocağında 16 gündür süren kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda, ocaktan çıkartılan tahkimat, çamur ve kömürler adeta bir dağ oluşturdu.

yapi.com.tr
Facia Madeninde Çıkan Malzeme Adeta Dağ Oluşturdu

DHA'nın haberine göre, Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkii’nde Has Şekerler Madencilik şirketine ait linyit ocağı, 16 gün önce eski kullanılmayan eski ocakta biriken suyun basması sonucu 18 işçi mahsur kaldı. İşçilerden 2’sinin cesetleri çıkartıldı 16 işçinin kurtarılması çalışmaları devam ediyor. Kurtarma çalışmalarının yapıldığı maden ocağından vagonlarla çıkarılan ve kamyonlarla yaklaşık 500 metre uzaktaki boş alana dökülen malzemeler, su basması sonucu kömür ocağı içerisinde meydana gelen tahribatı gözler önüne serdi.

Dökülen molozların arasında maden ocağındaki tahkimata ait tomruk şeklindeki kalasların kırıldığı dikkati çekti. Ocaktan çıkarılan malzemeler arasında işçilerin kömür taşımada kullandığı 200 kilo ağırlığındaki demir vagonların ise su baskını sonucu kağıt gibi buruşmuş hale gelmesi dikkat çekti.

Eldiven ve baretler

Diğer taraftan kurtarma çalışması yapan madencilere mi, yoksa içeride mahsur kalan işçilere mi ait olduğu belirlenemeyen eldivenler, baretler ve yemek için kullanılan tas şeklindeki kaplar da dökülen molozlar arasında yer aldı.

İşçiler, sular çekildikten sonra son 10 gündür günde yaklaşık 250 ton malzemenin kömür ocağından çıkarılarak kamyonlarla alana döküldüğünü söyledi. AFAD da desandreden bugüne kadar 568 vagon, nefeslikten de 742 vagon hafriyat çıkartılığını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/facia-madeninde-cikan-malzeme-adeta-dag-olusturdu_126252.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!