Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fas Otoyolu,Tekfen İnşaat Tarafından Yapılacak

İnşaat sektöründe Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da gerçekleştirdiği projelerle dünyanın önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan Tekfen İn

yapitr/Murat UYMUŞLAR
1 Fas Otoyolu,Tekfen İnşaat Tarafından Yapılacak

b>İnşaat sektöründe Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da gerçekleştirdiği projelerle dünyanın önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Fas’ın nakliye ve lojistik açıdan büyük önem taşıyan 76 milyon dolar değerindeki otoyol projesinin müteahhitlik ihalesini kazandı.

Fas’ta inşa edilecek proje, ‘Kuveyt Fahaheel Otoyolu’ndan sonra, Tekfen’in ikinci yurtdışı otoyol projesi olacak.

Fas’ın Tanca Bölgesi’nde gerçekleştirilecek yeni otoyol projesi 13 kilometre uzunluğunda, 2’şer şeritli ve çift yönlü olacak. Ayrıca yol üzerinde 2 köprü, 5 alt geçit, 3 araç geçidi ve 1 kavşak inşaatı gerçekleştirilecek. Yapımına önümüzdeki ay başlanacak olan projenin 29 ayda tamamlanması planlanıyor. Mühendis ve yönetici istihdamı Tekfen tarafından sağlanacak olan projede Türk ve Faslı ekipler bir arada çalışacak.

Anlaşma, 12 Temmuz Pazartesi günü, Fas’ın Başkenti Rabat’ta, Fas Otoyol İdaresi (Autoroutes du Maroc, ADM) Başkanı Otmane Fassi Fehri ile Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Semih Bilgin tarafından imzalandı. Otoyol projesinin imza törenine Türkiye’nin Fas Büyükelçisi Akın Algan ile Tekfen’in üst düzey yönetimi de katıldı.Öte yandan, Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. tarafından inşası yapılan ve 1.9 milyar dolar tutarında yatırım ile gerçekleştirilen Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyol Projesi’nin yapımı tamamlandı. 1988 yılında inşaatına başlanan TAG Otoyolu Projesi, 7 temmuz 2004 tarihinde Tekfen tarafından T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. bugüne kadar Türkiye’de, TAG, Gaziantep-Bilecik, Çiftehan-Pozantı ve Perşembe-Bolaman Otoyolları olmak üzere toplam 500 kilometre yol ve çok sayıda viyadük ile tünel inşaatı gerçekleştirdi.

1959 yılından beri gerek Türkiye’de, gerekse ağırlıklı olarak Suudi Arabistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan, Irak, Kuveyt, Yemen ve Rusya olmak üzere yurt dışında çeşitli projelerin inşasını üstlenen Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., bu projelerde dünyanın önde gelen enerji, petrokimya ve müteahhitlik şirketleriyle iş ortaklığı yapıyor.Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., başta sağlık, emniyet ve çevreye (HSE) verdiği azami önem, teknoloji ve altyapı üstünlüğü, zengin iş deneyimi, değişik hedeflere ve esnek çalışma koşullarına uyum sağlayabilen kalifiye personeli ve etik iş değerleri ile bu şirketlerin müteahhitlik projelerinde iş ortağı olarak tercih ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fas-otoyolu-tekfen-insaat-tarafindan-yapilacak_14853.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ben onaltı yıl tekfen'de otoelektrik ustası olarak calıştım oto yol şantiyelerinde bulundum az cok emeğim gectiyse gururluyum teşekkürler tekfen camiasına YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!