Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fatura Merdivenciye

Cevahir Alışveriş Merkezi'nde iki çocuğun düşerek ölmesiyle ilgili bilirkişi, yürüyen merdiven ile galeri korkuluklarını yaptıran, denetleyen kişileri yüzde 75 kusurlu buldu.

Sabah Gazetesi/Ali OKTAY
Fatura Merdivenciye

evahir Alışveriş Merkezi'nde iki çocuğun düşerek ölmesiyle ilgili bilirkişi, yürüyen merdiven ile galeri korkuluklarını yaptıran, denetleyen kişileri yüzde 75 kusurlu buldu.

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi'nde 2 Aralık 2006'da 16 yaşındaki Burak Hacıkasımoğlu 3'üncü kattan, 16 Aralık 2006 tarihinde ise 3 yaşındaki Ayşe Nur Özbaş 4'üncü katta yürüyen merdivenlerden düşerek hayatını kaybetmişti. Her iki olayla ilgili bilirkişiler raporlarını tamamladı. Ayşe Nur Özbaş için hazırlanan raporda kazanın asıl sebebinin, yürüyen merdivenin korkuluklarında boşluk bırakılması, ayrıca çocuğun gözetimsiz bırakılması olduğu belirtildi. Raporda şöyle denildi: "Kazanın asıl sebebi, yürüyen merdivenin hemen yanında, korkuluk kenarında 17.5 santimetrelik bir boşluk bırakılması, ayrıca 3 yaşını yeni doldurmuş bir çocuğun gözetimsiz olarak alışveriş merkezinde kendi başına bırakılmasıdır. Boşluğun diğer katlarda kapatıldığı görülmüş, 4. katta ise boşluğun kapatılmamasının bir kasıttan ve ihmalden kaynaklanmamış olduğu ortak kanaatimizdir. Bilirkişi, buna göre anne Emine Özbaş'ı yüzde 25, alışveriş merkezinin inşaat yapımını üstlendiği anlaşılan Şişli Kültür ve Ticaret Merkezi A.Ş. adına merdiven ve korkuluklar gibi işleri yaptıran ve denetleyen kişileri yüzde 75 kusurlu buldu."

İkinci kazada da kusun aynı
3. kattaki yürüyen merdivene oturmak isterken düşüp hayatını kaybeden Burak Hacıkasımoğlu hakkında hazırlanan raporda da abla Melda Hacıkasımoğlu yüzde 25 kusurlu bulundu. Merdivenleri yaptıran ve denetleyen kişilerin ise yüzde 75 oranında kusurlu oldukları belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fatura-merdivenciye_54087.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!