Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Fay Hatları: Küratörlüğün Siyaseti

Konferans: Gilane Tawadros "Fay Hatları: Küratörlüğün Siyaseti" 7 Şubat '04 Cumartesi saat 19:00 Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi

Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi

Etkinlikler

Fay Hatları: Küratörlüğün Siyaseti
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Şubat 2004 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 7 Şubat 2004
+ Ajandama Ekle

b>Konferans:
Gilane Tawadros
"Fay Hatları: Küratörlüğün Siyaseti"
7 Şubat '04 Cumartesi saat 19:00

Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi, güncel sanat eleştirmeni ve küratör Gilane Tawadros'un "Fay Hatları: Küratörlüğün Siyaseti" başlıklı konferansına ev sahipliği yapacak.

Tawadros, 50. Venedik Bienali için düzenlediği Fay Hatları: Güncel Afrika Sanatı ve Değişen Manzaralar sergisini eksen alarak, uluslararası sanat dünyasındaki küratörlük politikalarını ve 21. yüzyılda güncel sanat ile politika arasındaki ilişkiyi irdeleyecek.

Gilane Tawadros, Londra'daki Uluslararası Görsel Sanatlar Enstitüsü inIVA'nın ( Institute of International Visual Arts ) yöneticiliğini yapıyor. Güncel sanat, yeni teknolojiler ve kültürel çeşitlilik alanlarındaki gelişmelerin ulusal ve uluslararası ortamlardaki öncüsü inIVA, dünya çapındaki birçok kişi ve kuruluşla ortaklıklar kuruyor. Bu kapsamda; sergi, yayın, eğitim, araştırma ve multimedya projelerini içeren yenilikçi ve uluslararası üne sahip bir program hazırlıyor.

British Council İstanbul tarafından desteklenen ve İngilizce olarak gerçekleştirilecek konferansa katılım ücretsizdir.

Gilane Tawadros Hakkında

Mısır'da doğan Gilane Tawadros, 1970 yılında İngiltere'ye taşındı. University of Sussex'te sanat tarihi, Sorbonne'daki Universite de Paris IV'de film eğitimi aldı. Aralarında Photographers' Gallery ve Hayward Gallery'nin de bulunduğu çeşitli sanat kurumlarında çalıştıktan sonra, 1994 yılında inIVA'nin yöneticiliğini üstlendi. Art History ve Third Text yayınlarının editör kurullarında, Artangel Trust ve Forum for African Arts 'ın yönetim kurullarında görev yaptı. Yazar ve eleştirmen olarak güncel sanat ve sanatçılar hakkındaki yazılarıyla, birçok yayın ve kataloğa katkıda bulundu.

Tawadros, 2003 Venedik Bienali için Fault Lines: Contemporary African Art and Shifting Landscapes (Fay Hatları: Güncel Afrika Sanatı ve Değişen Manzaralar) adlı serginin küratörlüğünü yaptı. Ayrıca, Veil: Veiling, Representation and Contemporary Art (Örtü: Örtünme, Temsil ve Güncel Sanat) adlı serginin küratörlerinden biriydi.

Tawadros halen, inIVA ve Autograph'ın Başkanı Prof. Dr. Stuart Hall ve Autograph 'ın Yönetcisi Mark Sealy ile birlikte, iki kurum için kalıcı bir yerleşim geliştirmeyi amaçlayan büyük bir proje üzerinde çalışıyor. Kıtasal diasporalardan çıkan güncel sanatlar için bir geçit oluşturmayı hedefleyen çalışma, proje alanları ve araştırma mekanlarını barındıran Londra merkezli bir binanın yaratılmasını kapsıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/fay-hatlari-kuratorlugun-siyaseti_8875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!