Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fay Hattında 12 Hastane 10 Okul ve Boru Hattı Var

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Uydu ve Uzay Bilimleri Enstitüsü, kentin yerleşim yeri zemin etüt çalışmasının ardından gerçekleştirdiği 'Deprem Risk İda

Akşamb>Anadolu Üniversitesi (AÜ) Uydu ve Uzay Bilimleri Enstitüsü, kentin yerleşim yeri zemin etüt çalışmasının ardından gerçekleştirdiği 'Deprem Risk İdaresi Araştırması' ile riskli bölgelerdeki okul, hastane, kamu binası ve doğalgaz hatlarını tespit etti.

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Can Ayday, 2001 yılında kentin 65 mahallesinde 300'e yakın sondaj yaparak imara dönük hazırladıkları ''Eskişehir Yerleşim Yeri Jeolojik ve Jeofizik Zemin Etüt Çalışması''nın Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nce onaylandığını anımsatarak, Büyükşehir Belediyesi'nin imar planlarında buna göre düzenleme yaptığını söyledi. Çalışma sonunda Eskişehir Fay Zonu yakınlarındaki riskli bölgelerde kurulu 12 hastane, 10 okul, 10 fabrika, 90 kamu kurum binası, 10 kilometre ana doğalgaz hattı ile 10 kilometre karayolu bulunduğunun tespit edildiğini belirten Ayday, gerekli önlemlerin alınması için araştırma raporunu Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı'ya teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fay-hattinda-12-hastane-10-okul-ve-boru-hatti-var_8343.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!