Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fay Hattının Tam Üstüne 40 Tersane Kurulacak

Yalova Altınova Tersaneleri Girişimcileri A.Ş., Marmara depreminin vurduğu Yalova'nın 4.5 kilometrelik sahil şeridi üzerine 40 tersane kurmak için denizi 500 metre dolduruyor.

Sabah Gazetesi
1


b>Yalova Altınova Tersaneleri Girişimcileri A.Ş., Marmara depreminin vurduğu Yalova'nın 4.5 kilometrelik sahil şeridi üzerine 40 tersane kurmak için denizi 500 metre dolduruyor. Yalova Altınova-Subaşı kıyı şeridinde 40 adet tersane inşa etmek için 40 gemi sanayi şirketince kurulan Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş., Denizcilik Müştaşarlığı'ndan tersane yapmak için izin aldı. Denize dolgu yapmak için hazırlanan Dolgu Uygulama İmar Planı da, Bayındırlık Bakanlığı'nca onaylandı.

Subaşı Belde Belediye Başkanı Ali Ekber Fidan ile vatandaşlar, uygulama imar planının iptal edilmesi için Danıştay'a dava açtı. Danıştay'ın yürütmenin durdurulması kararına rağmen dolgu çalışmaları devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı, İzmit Körfezi'ndeki yeni yapılaşmaların, deniz trafiğini artıracağı ve Deniz Kuvvetlerin Komutanlığı unsurlarının manevra kabiliyetini olumsuz etkileyeceği görüşünü bildirdi.

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği ve Türkiye Gemi Mühendisleri Odası tarafından Ekim 2005'de hazırlanan "Gemi ve Deniz Teknolojisi Raporu"nda, "En büyük risk Kuzey Anadolu Fay hattıdır. Jeofizik Mühendisi Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu'nun verdiği haritada fay hattı sahilden gelip tam da tersane alanının ortasından karaya çıkıyor. Tam da fay hattının üzerindeyiz ve deniz içine büyük miktarda dolgu yapılacak, üzerinde tersaneler kurulacak. Bir depremde neler olabileceğini düşünmek dahi istemiyoruz" denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fay-hattinin-tam-ustune-40-tersane-kurulacak_50376.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bu tersaneler kurulursa deprem riski artar lütfen yapmayın, siz delirdiniz mi? eğer fay hattı oynarsa bile hiç kuşkusuz beklenen deprem olur. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!