Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Feldspat İhracatçıları Yatırım Sırasına Girdi

Feldspat ihracatçıları yurtdışına sattıkları ürünlerin katmadeğerini yükselterek ülkeye daha fazla döviz getirmek için yatırım çalışmalarını hızlandır

Dünyaeldspat ihracatçıları yurtdışına sattıkları ürünlerin katmadeğerini yükselterek ülkeye daha fazla döviz getirmek için yatırım çalışmalarını hızlandırdılar. Türkiye'nin en büyük feldspat ihracatçılarından olan Ermad, Kaltun ve Çine Akmaden son bir yılda yaptıkları yatırımlarla ürünlerinin katma değerini yüzde 350'ye kadar artırdılar. Yatırımları başarıyla sonuçlanan firmalar yeni yatırımlara hazırlanıyorlar.
Feldspat yataklarının daha çok Aydın-Muğla yöresinde yoğunlaştığını ifade eden Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ermad Madencilik Limited Şirketi'nin sahibi Enver Erdoğan, artık firmaların kaliteli ürün için yatırım yapmaya başladıklarını söyledi. Erdoğan, "Yakın zamana kadar bu ürünü çok fazla işlemeden, düşük fiyatlarla pazarlıyorduk. Artık firmalar daha kaliteli ürün için yatırım yapmaya başladılar. Böylelikle aynı miktardaki malı çok daha yüksek fiyata satma olanağına kavuştuk. Ürünü boyutlandırıp, içindeki yabancı maddelerden arındırarak satıyoruz. Bunları yüzdürme, manyetik seperasyon gibi yöntemlerle yapıyoruz. Almanya'da aynı işlem florik asit ile yapılıyor. Daha ucuza mal olan ve daha kaliteli sonuç veren bu yöntemi biz çevrecilerin tepkisi yüzünden kullanamıyoruz. Oysa tedbiri alındıktan sonra hiçbir şekilde çevreye zarar verilmesi söz konusu değil" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/feldspat-ihracatcilari-yatirim-sirasina-girdi_2294.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!