Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ferroli, Avrupa'da Yeni Üretim Merkezini Arıyor

Önümüzdeki yıl 50. yaşını kutlayacak olan Ferroli'nin Doğu Avrupa ülke yöneticileri, 11-15 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da biraraya gelerek önümüz

yapitr/Deniz Türkeri
Ferroli, Avrupa'da Yeni Üretim Merkezini Arıyor

nümüzdeki yıl 50. yaşını kutlayacak olan Ferroli'nin Doğu Avrupa ülke yöneticileri, 11-15 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da biraraya gelerek önümüzdeki dönemde bölgede izleyecekleri stratejileri ele aldılar.

İtalya'nın en köklü aile şirketlerinden olan Ferroli'nin Başkanı Dante Ferroli'nin, geçen yıl şirket yönetiminde köklü değişikliklere giderek yönetimi tamamen profesyonel bir kadroya teslim etme kararı almasının ardından, Ferroli, yeni yönetim, yeni ürünler ve pazarlamadaki yeni yaklaşımlarıyla kabuk değiştiriyor. Ferroli'nin bu değişim sürecinde, ihracat yaptığı ülkelerde önümüzdeki dönemde izleyeceği satış ve pazarlamaya yönelik stratejiler, İstanbul'da yapılan bir toplantıda masaya yatırıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, "Doğalgaz ulaşan illerin sayısı arttıkça, Türkiye'deki pazar da giderek büyüyecek. Yeni yaklaşımlarla Ferroli Türkiye, geçen yıl satış ve cirosunu yaklaşık olarak ikibuçuk kat arttırdı ki bu, bizim öngördüğümüz büyümeyi dahi aştı" dedi. Doğalgazın yaygınlaşması ile büyüyen pazarda kendi organizasyonlarını da büyüttüklerini belirten Çakmakçı, son olarak Konya'da bir bölge müdürlüğü açtıklarını, önümüzdeki yıl, bunu, Kayseri'nin izleyeceğini belirtti. Sektördeki rekabete de değinen Çetin Çakmakçı, "Önümüzdeki dönemde satışlarımızı ve ciromuzu daha da arttıracağız; ancak bunu kaliteden ve güvenlikten ödün vermeden yapacağız. Bizim öncelikli hedefimiz, kullanıcıya, kalite, performans ve güvenliği birarada sunmaktır. Rekabetimizi de bu ana eksende yürüteceğiz" dedi.

Toplantıda söz alan Ferroli Grubu İhracat Direktörü Maurizio Foglia da İtalya, İngiltere, İspanya gibi büyük pazarların yanısıra Türkiye, Rusya gibi gelişmekte olan pazarlara da büyük önem verdiklerini söyledi. Özellikle Türkiye'nin Ortadoğu pazarına girişte de çok büyük bir stratejik önemi olduğuna dikkat çeken Foglia, konuşmasında "Türkiye hızla büyüyen bir pazar. Türkiye'de önemli ticari yatırımlar yaptık. Doğalgazın yaygın kullanımı arttıkça Türkiye'ye yatırım da bundan etkilenecektir. Son olarak geçtiğimiz aylarda Çin'in dördüncü büyük şofben üreticisini satın alarak, Çin'de bir üretim merkezi açtık. Satışların hedeflenenin de üzerinde olması, bu bölgede de üretime yönelik bir yatırım yapmamızı gerektirebilir. Türkiye'nin bölgedeki diğer ülkelere göre bu konuda şansı yüksek. Ortadoğu'ya olan lojistik yakınlığı ve yetişmiş insan gücü Türkiye'nin en büyük avantajları" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ferroli-avrupada-yeni-uretim-merkezini-ariyor_19617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!