Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fethiye'ye Kayak ve Teleferik Merkezleri İçin 2 Milyon YTL Yatırım

Fethiye'de turizme kalite getirmek ve sektörün payını yükseltmek amacıyla, 2008 yılında 1 milyon 800 bin YTL'lik yatırım yapılacak. Bu bütçeden en fazla payı ise Babadağ Teleferik Merkezi ile Erendağ Kayak Merkez'leri alacak.

Zaman Gazetesi/Fatih Yılmazethiye'de turizme kalite getirmek ve sektörün payını yükseltmek amacıyla, 2008 yılında 1 milyon 800 bin YTL'lik yatırım yapılacak. Bu bütçeden en fazla payı 1 milyon YTL ile Babadağ ve Erendağı projeleri alıyor. Turizmle ilgili yapılacak yatırım, alt yapı, ihale ve planlama çalışmalarının yerelden yönetilmesi amacıyla kasım ayında kurulan Fethiye-Seki Erendağı Kış Sporları Turizm Merkezi Altyapı Hizmet Birliği Meclisi toplandı. Mart ve kasım olmak üzere yılda 2 defa toplanması gereken birlik üyeleri 2008 bütçesi için olağanüstü gündemle Fethiye Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu başkanlığında toplanan mecliste 2008 yılı tahmini bütçesi 1 milyon 800 bin olarak kabul edildi.

Oy birliği ile kabul edilen bütçeden 500 bin YTL Erendağı Kayak Merkezi için harcanacak. Bu ödenek ile 9 yıldır telesiyej kurulmadığı için sürüncemede kalan Erendağı'nın turizme açılması hedefleniyor. Kış sporları ve turizmin 12 aya yayılması açısından önem taşıyan Erendağı'nda havaların ısınması ile inşaat çalışmalarının başlatılacağı bildirildi. Vali Yiğenoğlu, hayata geçirilecek proje ile insanların 1 saat arayla iki mevsimi aynı anda yaşayabileceğini açıkladı.

Birliğin 2008 bütçesiyle hayata geçirilmesi düşünülen bir başka proje ise Babadağ Teleferik tesisi, ek birim inşaatları ve sosyal tesis yapımı oldu. Bütçeden 500 bin YTL ayrılan ve 2008 yılında faaliyete geçirilmesi amaçlanan proje ile, her yıl 40 bin kişinin atlayış yaptığı yamaç paraşütü sporu modern hale getirilecek. Birlik üyelerinden yıldız sayısına göre katılım payı toplanacak. Olağanüstü mecliste birlik üyesi ve üye olmayan turizm tesislerinde alınacak katılım payları da belirlendi. Buna göre yıldızlı otellerden yatak başına yıldız sayısı kadar, yat ve marinalardan ise bağlama başına 5 YTL ücret alınacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fethiyeye-kayak-ve-teleferik-merkezleri-icin-2-milyon-ytl-yatirim_59177.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!