Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Filli Boya Yakıt Harcamasını Yarı Yarıya Azaltıyor

Filli Boya dış cephe ısı yalıtımı yapan yeri ürünü Capatect’i Palandöken Palan Ötel’de düzenlenen programla mimar, mühendis ve kooperatif yöneticil

Zamanb>Filli Boya dış cephe ısı yalıtımı yapan yeri ürünü Capatect’i Palandöken Palan Ötel’de düzenlenen programla mimar, mühendis ve kooperatif yöneticilerine tanıttı.

Katılımcılara slayt gösteri eşliğinde bilgi veren Capatect ürün sorumlusu Engin Tanrıverdi, dış yatılım sistemi ile yarı yarıya ısı tasarrufu sağlandığın bildirdi. Engin Tanrıverdi, “Avrupa’da 30 yıllk geçmişi bulunan ısı yalıtımı Almanya’da ortaya çıktı. Türkiye’de ise yeni yeni başlıyor. Almanlar normal ısı harcamalarını bu sistem sayesinde beşte dört oranında azaltabiliyor. Türkiye’de 16,5 milyon binada her yıl 4 milyar dolarlık yakıt parası harcanıyor. Bütün kontularda ısı yalıtımı yapılmış olsa bu rakam 2 milyar dolara iner.” dedi. Filli Boya tarafından bu yıl piyasaya sürülen dış cepna ısı yalıtımı ürünü Capatect için Erzurum’u pilot il seçti. Konutları yazın serin kışın sıcak tutan Capatect binanın neges almasına engel olmadan yüzde 50 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor, binanın ömrünü uzatıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/filli-boya-yakit-harcamasini-yari-yariya-azaltiyor_5626.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!