Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Filyos Vadisi Projesi Hayata Geçiyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, yaklaşık 10 bin dönüm kullanılabilir yatırıma uygun arazisi bulunduğu bildirilen Filyos Vadisinde, Nurol ve Kibar Holding gibi grupların milyar dolar tutarındaki yatırım projelerinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Birgün Gazetesi
6


b>Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, yaklaşık 10 bin dönüm kullanılabilir yatırıma uygun arazisi bulunduğu bildirilen Filyos Vadisinde, Nurol ve Kibar Holding gibi grupların milyar dolar tutarındaki yatırım projelerinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Rus petrol şirketi Lukoil'in rafineri kurmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kuruluna (EPDK) başvurmasından bir süre sonra yatırımdan vazgeçtiği Filyos Vadisi; liman, organize sanayi bölgeleri, barajlar ve enerji santralleri gibi devlet tarafından önerilenlerin yanı sıra çok sayıda yatırımcının geliştirdiği projelerle sürekli müteşebbislerin gündemini oluşturuyor.

Güneydoğu Anadolu Projesi'nden (GAP) sonra Türkiye'nin gerçekleştirebileceği en büyük yatırımlar arasında gösterilen Filyos Vadisi Projesi, açılması planlanan Zonguldak Havaalanının yanı sıra Filyos Irmağı kıyısı boyunca Zonguldak-Ankara demir yolu bağlantısı ve kara yolu ulaşımıyla yatırımcıları cezbediyor.

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen yaptığı açıklamada, çalışmalar kapsamında Filyos Irmağının kanal içine alınma çalışmalarına başlanarak, tek yatak haline getirileceğini söyledi. Erkmen ölgeye 25 milyon ton kapasiteli Karadeniz'in en büyük limanının yanı sıra termik santral, çimento fabrikası ve sanayi tesisleri inşa edieceğini açıkladı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/filyos-vadisi-projesi-hayata-geciyor_54422.html

Read Comment Section
6 Yorum Yorum Yaz
  • güzel filyosumuz için liman projesi hayırlı olsun YANITLA
  • senelerdir bu böyle gidiyor artık usandık başlatın da gurbetten kurtarın bizi artık ne zaman başlıycak proje? YANITLA
  • liman projesı caycuma cıvarındakı hangi toprakları parsellıyor.neden hala başlanmıyor gercekten boyle bişey var mı mılletımızı kandırmak mı amaç. biz ekmek beklıyoruz bızlerı kandırmayın ya durust olun ya da hıc konuşmayın. YANITLA
  • bu hikaye 20 yıldır var. bir çivi çakın da faaliyetin başladığına inanalım.... YANITLA
  • filyos liman projesi ile ilgili çalışmalar başladı mı? işci alımı var mı? varsa hangi branşlarda alım oluyor? teşekkürler YANITLA
6 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!