Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fitch, TOKİ'nin Görünümünü Pozitife Çevirdi

Fitch, TOKİ'nin uzun vadeli döviz ve yerel para cinsinden 'BB ' kredi notlarını teyit etti. Uzun vadeli ulusal kredi notu 'AA ' ise durağan görünümüyle teyit edildi.

Dünya Gazetesi
Fitch, TOKİ'nin Görünümünü Pozitife Çevirdi

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin notlarına ilişkin aynı yöndeki değişikliğin ardından, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın kredi notlarının görünümünü de durağandan pozitife çevirdi. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Fitch, TOKİ'nin uzun vadeli döviz ve yerel para cinsinden 'BB ' kredi notlarını teyit etti. Uzun vadeli ulusal kredi notu 'AA ' ise durağan görünümüyle teyit edildi.

Fitch 24 Kasım tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin uzun vadeli döviz ve yerel para cinsinden 'BB ' olan ihraccı temerrüt notlarının görünümünü durağandan pozitife çevirmişti. Açıklamada, TOKİ'nin kredi notlarının,  kamu kurumu statüsü, TC Hükümeti'nin Başbakanlık vasıtasıyla kurumun üzerindeki sıkı kontrolü ve hükümetin konut politikası çerçevesinde oynadığı önemli role istinaden, ülke notlarına bağlı değerlendirildiği belirtildi.

Fitch Ratings, Kasım ayı başında, TOKİ'nin uzun vadeli döviz ve yerel para cinsinden kredi notlarını 'BB ', Ulusal uzun vadeli kredi notunu 'AA (tur)' seviyesinde teyit etmiş, TOKİ'nin tüm notlarının görünümünü durağan olarak bildirmişti.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/fitch-tokinin-gorunumunu-pozitife-cevirdi_84049.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!