Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Florya'daki Üç Plaj Nostalji Yaşatacak

Florya'daki Üç Plaj Nostalji Yaşatacak

Sabah Gazetesib>Menekşe, Güneş ve Çiroz plajlarını yeniden düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, inşaatları 15 Mayıs'a kadar bitirmeye çalışıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Caddebostan Plajı'ndan sonra, Florya'da Menekşe, Florya Güneş ve Çiroz plajları ile Şile Plajı'nı hizmete açıyor... İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin dün Florya sahillerinden İstanbulluların daha iyi yararlanmalarını sağlamak için Florya Özürlüler Kampı lejantını değiştirerek "Kamu Eğitimi ve Turistik Tesisler" alanı haline getirdi.

Özürlüler Kampı taşınıyor
Florya sahillerinde 3 km'lik sahil şeridini halka açabilmek amacıyla sosyal tesislerin içinde bulunan 10 dönümlük "Özürlüler Kampı" daha
önce karavan parkı olarak kullanılan 38 dönümlük alana taşınıyor. Özel bir firma tarafından işletilen alan, geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından devralındı. Halen Özürlüler Merkezi olan 10 dönümlük alan üzeri ise Kamu Eğitim Dinlenme ve Turistik Tesisler alanı olarak alışveriş üniteleri, otopark alanları, piknik alanı, çocuk oyun alanı, çocuk macera alanı olarak düzenlenecek.

910 dolaplı emanetçi...
Florya sahillerinde 148 dönümlük alanı spor, turizm ve sosyal donatı alanı olarak düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl 3 plajı birden hizmete açacak. Çiroz Kampı'nda voleybol sahası, çocuk oyun alanlarının yanı sıra 2 büfe, 300 vestiyer, 12 kabinlik soyunma odası ve 8 tuvalet bulunacak. Florya Güneş Plajı'nda 4 büfe, 910 dolaplı emanetçi, 23 tuvalet, 12 depo, 100 soyunma kabini, 83 duş ve 48 lavoba bulunacak. Yaklaşık 7 bin metrekare alana kurulacak olan Menekşe Plajı'nda ise 208 araçlık otopark, 1 büfe, duş almak için 10 kabin ve 2 vestiyer yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/floryadaki-uc-plaj-nostalji-yasatacak_44933.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!