Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

FORM GRUP Uluslararası Jeotermal Çalıştayı’ndaydı

Partnership International, Dünya Bankası, Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Jeotermal Çevre Fonu (GeoFund) ve Uluslararası Jeotermal Kurumunun (IGA) düzenlediği 'Uluslararası Jeotermal Çalıştayı', İstanbul President Otel'de 16 - 19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
FORM GRUP Uluslararası Jeotermal Çalıştayı’ndaydı

Partnership International, Dünya Bankası, Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Jeotermal Çevre Fonu (GeoFund) ve Uluslararası Jeotermal Kurumu'nun (IGA) düzenlediği 'Uluslararası Jeotermal Çalıştayı', İstanbul President Otel'de 16 - 19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çalıştay, jeotermal enerji sektöründeki işletmecileri, firma temsilcilerini ve yöneticileri aynı platformda buluşturularak yakın iletişim sağlanmasını amaçlıyordu. Uluslararası jeotermal firmalarının ve yatırımcıların davet edildiği organizasyonda Türkiye'yi temsil eden iki standdan biri FORM Grup’a aitti

FORM Grup, çalıştayın son günü, yapmış olduğu ve Avrupa’daki en büyük birkaç uygulamadan biri olan Meydan M1 Alışveriş Merkezi projesi toprak kaynaklı ısı pompası uygulamalarının sunumunu gerçekleştirdi. Sunumun ardından Metro Meydan projesi yerinde incelendi ve katılımcılara projenin inşaa süreci anlatıldı.

'Yeşil bina' konseptiyle hayata geçirilen Metro Alışveriş Merkezi projesi, klima sistemi olarak toprak kaynaklı ısı pompası kullanıyor. 2005 yılında başlayan tasarım süreci, 2006 yılında toprak çalışmaları ile devam etti. Hesaplamalar, seçimler, sistem boyutlandırmaları, toprak tarafının hesaplanması, dikey sondajların yapılması ve borulama, 2007 Haziran ayına kadar devam etti. Projede, 18 bin 327 metre dikey borulama yapıldı. Toprak uygulamasının tamamı ve gerekli cihazların temini FORM Grup tarafından gerçekleştirilen uygulama, Avrupa’daki en büyük beş uygulama arasında yer alıyor.

Metro Meydan projesinin sunumunu gerçekleştiren FORM Grup Genel Müdürü Tunç Korun, sempozyumla ilgili olarak, “Çalıştay, tüm dünyadan üst düzey kişilerin katıldığı verimli bir etkinlikti. Bu etkinlikten de tekrar anladık ki, toprak kaynaklı uygulamalara ilgi çok büyük. Meydan Projesi'nde yaptığımız uygulamanın detaylarını anlattığımız seminer ve proje gezisine üst düzey 20 kişi katıldı. Dünya Bankası'nın toprak kaynaklı projelere vereceği desteğin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceği anlaşılıyor” dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/form-grup-uluslararasi-jeotermal-calistayindaydi_66999.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!