Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Frank L. Wright İngiliz mimarların gözdesi

İngiltere'de yapılan bir araştırmada İngiliz mimarlar kendilerini en çok etkileyen mimarın Frank Lloyd Wright olduğunu söylediler. Wright, sıralamada

Yapı Dergisi/242ngiltere'de yapılan bir araştırmada İngiliz mimarlar kendilerini en çok etkileyen mimarın Frank Lloyd Wright olduğunu söylediler. Wright, sıralamada kendisinden sonra yer alan Sir Michael Hopkins ve Lord Norman Foster'ın oylarının iki katını aldı. Mimarların üçte biri ise hiç kimseden etkilenmediklerini belirttiler. Yapılan anketin sonuçlarına göre mimarların son on yılın en etkileyici buldukları ve çalışmış olmayı istedikleri projesi ise The London Eye adlı dönmedolap. Marks Barfield projesi sıralamada ikinci sırayı alırken, Gehry'nin Bilbao'daki Guggenheim Müzesi, Foster'ın British Museum'un yenilenen Büyük Avlu projesi öteki favoriler arasında bulunuyor.
En beğenilmeyen yapılar ise savaş sonrası konutları, konut blokları ve spekülatörler tarafından yapılan evler olarak sıralanıyor. Bunları Millennium Dome, British Library ve Millennium Bridge izliyor.
Araştırma, mimarların yüzde 40'ının New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'nin yeniden yapılmasına karşı olduklarını, yüzde 80'inin güvenliğin her türlü binanın tasarım ve yapımında temel bir veri olarak dikkate alınması gerektiğine inandığını da ortaya koydu. Ancak mimarların yüzde 90'ı gökdelenlerin yapımına devam edilmesi gerektiği düşüncesinde.

http://www.yapi.com.tr/haberler/frank-l-wright-ingiliz-mimarlarin-gozdesi_432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!