Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gama Dünyanın En Başarılı 100 Müteahhitlik Firması Arasında...

Gama, taahhüt sektörünün dünya çapında en prestijli yayını olan Engineering News Record tarafından dünyanın en büyük uluslararası müteahhitleri sır

Dünyab>Gama, taahhüt sektörünün dünya çapında en prestijli yayını olan Engineering News Record tarafından dünyanın en büyük uluslararası müteahhitleri sıralamasında yeniden dünyanın en başarılı 100 müteahhitlik firması arasında gösterildi. Derginin 2003 yılı sıralamasında 84. sırada yer alan Gama, 2004 yılı Ağustos ayında yayınlanan sayıda 15 sıra yükselerek 69. sıraya oturdu.

Gama tarafından yapılan açıklamaya göre, tarihi 1874 yılına kadar uzanan Engineering News Record Dergisi, iş dünyası, inşaat yöntem ve malzemeleri, büyük projeler ve teknik gelişmeler gibi konularda inşaat sektöründe çalışan profesyonellere bilgi vermeyi amaçlıyor. Dergi okuyucularına işleriyle ilgili alacakları kararlarda yol gösterecek haber ve analizler sunuyor. Dünya çapında 78 bin abonesi bulunan dergi konunun uzmanı 257 bin 400 okuyucuya ulaşıyor.

1959 yılında bir inşaat şirketi olarak kurulan Gama, tasarım, imalat, inşaat ve montaj faaliyetlerini 1975 yılından itibaren Orta Doğu, Rusya, Avrasya Ülkeleri, Güney Doğu Asya, Kuzey Afrika ve Avrupa'da genişletti. Taahhüt, enerji ve ticaret alanındaki üç ana faaliyetini 2003 yılında holding çatısı altında toplayan Gama bünyesinde halen 16 topluluk şirketi, 17 iştirak, birçok yurtiçi ve yurtdışı ofis ve bir eğitim vakfı faaliyetlerini sürdürüyor. Gama Holding şirketleri bugüne kadar Türkiye'de 2.5 milyar dolar, yurt dışında da 1.5 milyar dolar olmak üzere toplam 4 milyar dolarlık proje gerçekleştirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gama-dunyanin-en-basarili-100-muteahhitlik-firmasi-arasinda-_19983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!