Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GAP'tan Sonra Bölgeye En Büyük Yatırım Sinpaş'tan Geliyor

Gerçekleştirdiği projelerle sektörde kendine önemli bir yer edinen Sinpaş Yapı, İstanbul’daki konut projelerinden sonra Gaziantep’i değiştirecek bir projeye imza atıyor. Sinpaş Yapı ve Nakipoğlu ailesinden Taner Nakipoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Paralel Gayrimenkul tarafından hayata geçirilecek olan Gaziantep projesi, bölgenin en büyük

yapi.com.tr
GAP'tan Sonra Bölgeye En Büyük Yatırım Sinpaş'tan Geliyor

STRONG>Sinpaş Yapı ve Paralel Gayrimenkul, GAP’tan sonraki en büyük yatırımlardan birine imza atarak, Gaziantep’te “premium” bir yaşam getiriyor.

Gerçekleştirdiği projelerle sektörde kendine önemli bir yer edinen Sinpaş Yapı, İstanbul’daki konut projelerinden sonra Gaziantep’i değiştirecek bir projeye imza atıyor. Sinpaş Yapı ve Nakipoğlu ailesinden Taner Nakipoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Paralel Gayrimenkul tarafından hayata geçirilecek olan Gaziantep projesi, bölgenin en büyük konut projesi olmasının yanı sıra ilk temalı konut projesi olma özelliğini de taşıyor.

Ekim 2010’da inşaatına başlanacak proje, 1.2 milyar dolarlık yatırım değeriyle, toplam 1 milyon metrekare alana kurulu ve 3.467 konuttan oluşuyor. Proje kapsamında ayrıca üniversite, sağlık üniteleri, ticari alanlar ve sosyal donatı alanları da yer alıyor.

Bölgenin ilk temalı konut projesi olan Gaziantep projesinin tasarım yönetim koordinasyonu ile satış-pazarlama faaliyetlerini Sinpaş Yapı gerçekleştirirken, projenin yapımını Paralel Gayrimenkul üstlenecek.

GAP’tan sonraki en büyük yatırım

Gaziantep’te 1 milyon metrekare alana kurulacak proje, “premium” bir hayatın kapılarını açmayı hedefliyor. Gazianteplilere seçkin bir yaşam sunan proje, bölgenin GAP’tan sonraki en büyük yatırımı olmanın yanı sıra bölgenin ilk temalı konut projesi olarak lanse ediliyor.

Projenin ana öğelerinden olan suyun yapay bir göl ile tüm proje alanına yayılması konsepti ile; suyunun güzelliğinden ve bolluğundan dolayı eski adı Ayıntap yani “Suyun Gözü” olan Gaziantep’in bu karakteristik özelliği projeye yansıtılmış olacak. Biyolojik gölet ve peyzaj manzarasına sahip evleriyle proje, Antep’in gelenekleri ve tarihi dokusundan uzaklaşmadan lüks, seçkin ve keyifli bir yaşam sunacak.Farklı büyüklükteki ev seçenekleri dikkat çekiyor

Toplam 1 milyon metrekarelik yüzölçümüne sahip projede farklı büyüklüklerde toplam 3.467 konut bulunuyor. Proje genelinde yer alan 3+1 /3,5+1 /4+1 /4,5+1 / 5+1 /5,5+1, sıra ev, ikiz villa, müstakil villa ve yalı tipi müstakil evler, geniş bir kesime hitap ediyor.

Ekim 2010’da yapımına başlanacak projenin satışları etaplar halinde gerçekleşecek. 3+1’den başlayıp, 5,5+1’e kadar yayılan farklı tipte daireler, sıra ev, ikiz villa, müstakil villa ve yalı tipi konutlardan oluşan, satışa çıkacak ilk etabın, Ekim 2012’de tamamlanması planlanıyor.

Gazianteplilere yeni bir yaşam stili ve premium bir hayat standardı vaat eden proje, geniş ve zengin sosyal alanlarıyla sakinlerine eşsiz aktivite olanakları sunacak. Açık – kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, cafe-restoranlar ve alışveriş üniteleri sakinlerin alan içinde keyifli zaman geçirmesini sağlayacak. Gaziantep’in ilk yelken ve golf kulüpleri de bu proje sayesinde Gazianteplilerle buluşacak.

Proje kapsamında, tenis, golf, su sporları gibi farklı spor dallarının yer alacağı spor ve yelken kulübü, amfitiyatro, alışveriş ve keyif meydanları, seyir terasları, piknik alanları ve bahçeleriyle canlı bir sosyal hayat sunuluyor.

Neden Gaziantep?

Sinpaş Yapı ve Paralel Gayrimenkul tarafından yapılan uzun süreli araştırmalar ve çalışmalar doğrultusunda bölgedeki yoğun talep fark edildi ve bu talebe yanıt vermek için de Gaziantep seçildi.

Bölgenin gelişmeye açık yapısı ve özellikle bölgede bulunan Zirve Üniversitesi sayesinde önümüzdeki yıllar içinde projenin büyük değer artışı elde edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Gaziantep ili Güneydoğu’nun ekonomik merkezlerinden biri olarak biliniyor. Bölgenin ekonomik yönden kalkınmış olması, halkın birikim ve yatırım oranlarını da olumlu yönden etkiliyor.

Bölgede en çok tercih edilen yatırım aracı gayrimenkul olduğundan, lüks konut sektörü için büyük bir potansiyel barındırıyor. 
 

http://www.yapi.com.tr/haberler/gaptan-sonra-bolgeye-en-buyuk-yatirim-sinpastan-geliyor_81844.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!