Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Garanti GYO Hisselerinin Devri Tamam, Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Belirlendi

Doğuş Holding AŞ ve GE Real Estate Europe'un, Garanti GYO'nun ''yüzde 50,98 hissesi almasına'' ilişkin hisse devri tamamlandı.

Dünya Gazetesioğuş Holding AŞ ve GE Real Estate Europe'un, Garanti GYO'nun ''yüzde 50,98 hissesi almasına'' ilişkin hisse devri tamamlandı.
Doğuş Grubu ve GE Real Estate'den yapılan açıklamada, Garanti GYO'nun yüzde 50,98 hissesinin Doğuş Holding AŞ ve GE Real Estate'e devri, 142,2 milyon YTL üzerinden gerçekleştirildi.

Açıklamada, GE Real Estate'nin Türkiye'de yaptığı ilk yatırım olarak da dikkat çeken anlaşmanın, Türkiye'nin gayrimenkul sektöründe gerek ticari gerek konut alanında büyük potansiyel vaat eden bir pazar olması sebebiyle 2 taraf için de önem taşıdığı kaydedildi. Anlaşmanın Doğuş Grubu açısından gayrimenkul iş alanının, Grubun aktif olduğu altıncı ana sektör olarak tanımlanmasının ilk adımını oluşturduğu belirtilen açıklamada, iş birliğinin Doğuş Grubu ile GE arasındaki ortaklığı, finans dışındaki alanlara taşıyarak da güçlendirdiği bildirildi.

Doğuş Grubu ve GE Real Estate arasında imzalanan ortaklık anlaşması gereğince taraflar, Garanti GYO'nun yönetim kurulunda eşit olarak temsil edilecek.

Yeni ortaklık yapılanmasına göre yeni yönetim kurulu üyeleri Hüsnü Akhan ve Hasan Hüsnü Güzelöz (Doğuş), Olivier Piani ve Karim Habra (GE Real Estate), M.Ogan Karatuna and Şerif Haluk Doğançay (bağımsız üye) olacak. Tarafların ortak seçimiyle atanan Kürşat Tuncel ise genel müdür görevini sürdürecek ve yedinci üye olarak yönetim kurulunda yer alacak. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı Hüsnü Akhan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ise Olivier Piani tarafından yürütülecek.


Akhan: Garanti GYO, bölgesel bir oyuncu haline gelecek
GE Real Estate Orta ve Doğu Avrupa Direktörü Karim Habra, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'nin kendileri için büyük potansiyel vaat eden bir pazar olduğunu ve Türkiye'ye yaptıkları bu yatırımla böylesine önemli bir pazara ilk kez yatırım yapıyor olmaktan heyecan duyduklarını kaydetti.

Habra, Türkiye'nin gayrimenkul alanındaki bu dinamik yapısının GE Real Estate olarak kendilerine yeni Avrupa pazarlarında iş olanakları sağlayacağına inandığını belirterek, Garanti GYO'yu bölgesel ölçekte güçlü bir oyuncuya dönüştürmeyi umduklarını bildirdi.

Doğuş Holding Üst Yöneticisi (CEO) Hüsnü Akhan da, böyle önemli sektöre girerken, dünyadaki gayrimenkul yatırımlarının toplamının 44 milyar ABD doları olan GE Real Estate'nin global deneyimi ile Doğuş Grubu'nun inşaat ve gayrimenkul alanlarındaki 50 yıllık tecrübesinin bir araya gelmesinin, bölgedeki gayrimenkul sektöründe kaldıraç etkisi yaratacağına ve Garanti GYO'yu bölgesel bir oyuncu haline getireceğine inandıklarını kaydetti.

1997 yılında kurulan Garanti GYO, ticari gayrimenkullere, alışveriş merkezlerine ve konut geliştirme projelerine yatırım yapıyor. Şirketin şu anda, İstanbul ve Antalya'da toplam 5 yatırımı bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garanti-gyo-hisselerinin-devri-tamam-yeni-yonetim-kurulu-uyeleri-belirlendi_50026.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!