Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garanti’den BÜ’ye Kültür Merkezi

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi, Garanti Bankası’nın katkılarıyla yeni bir kültür merkezine kavuştu. Hizmete g

NTV-MSNBC
Garanti’den BÜ’ye Kültür Merkezi

b>Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi, Garanti Bankası’nın katkılarıyla yeni bir kültür merkezine kavuştu.

Hizmete giren Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nin açılış töreninde, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sabih Tansal ve Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen hazır bulundu.

Törenin ardından gerçekleştirilen Fazıl Say konseri, konuklara keyifli dakikalar yaşattı. Üniversitenin olduğu kadar İstanbul’un kültür, sanat ve bilgi yaşamına da hizmet edecek uluslararası niteliklere sahip merkez, kongre, konferans, panel, seminer, konser, tiyatro ve atölye çalışmaları gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Merkezin açılışında bir konuşma yapan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sabih Tansal, “Ülkeyi teslim edeceğimiz geleceğin liderlerini yetiştirirken de üniversite ve sanayi işbirliğine de her zaman önem verdik. İş dünyası ile bilim dünyasının her zaman el ele olmasının bu nesillerin en iyi şekilde yetişmesinin garantisi olduğuna inanıyoruz. İşte bu kültür merkezi de bu işbirliğinin en güzel örneği” dedi.
Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ise “Garanti Bankası olarak, Onursal Başkanımız Ayhan Şahenk’ten, titizlikle koruduğumuz değerli bir miras devraldık. Bu miras, sadece yürüttüğümüz faaliyetlerle sınırlı kalmamak, yaşadığımız topluma ve geliştirdiği kurumlara destek olmak ve değer katmaktır. Boğaziçi Üniversitesi gibi ilerici ve dinamik bir eğitim kurumu söz konusu olduğunda, verdiğimiz destek bir kat daha değer kazanıyor.” dedi.

B.Ü. GARANTİ KÜLTÜR MERKEZİ
3.000 m²’lik alanda kurulu merkez, 1997 yılında projelendirildi. İnşaatına, merhum Ayhan Şahenk tarafından Garanti Bankası adına yapılan bağışlarla, 27 Ocak 2000 tarihinde Rektör Prof. Dr. Üstün Ergüder’in döneminde başlandı.
Boğaziçi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’nın da destek verdiği proje, 6 Ağustos 2000’de görevi devralan Rektör Prof. Dr. Sabih Tansal’ın döneminde devam etti.
2001 yılından sonra Ferit F. Şahenk’in Garanti Bankası adına yaptığı bağışlarla tamamlanarak, 18 Haziran 2004’te hizmete sunuldu.

EN BÜYÜK BAĞIŞ
Garanti Bankası’nın binanın yapımına sağladığı katkı, Boğaziçi Üniversitesi’nin bugüne kadar aldığı en büyük bağış niteliğini taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garantiden-buye-kultur-merkezi_13663.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!