Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gayrimenkul Kriz Dinlemedi

Başkent'te gayrimenkul sektörünün 2009 yılında son 20 yılın en yüksek satış işlem miktarına ulaştığını belirten Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Taylan, “Gayrimenkul alıcısı kriz dinlemiyor ve gayrimenkul alıyor” dedi.

Hürriyet ANKARA
Gayrimenkul Kriz Dinlemedi

Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taylan, “Başkent'te gayrimenkul sektörü, 2009'da son 20 yılın en yüksek satış işlem miktarına ulaştı” dedi.

Başkent'te gayrimenkul sektörünün 2009 yılında son 20 yılın en yüksek satış işlem miktarına ulaştığını belirten Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Taylan, “Gayrimenkul alıcısı kriz dinlemiyor ve gayrimenkul alıyor” dedi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün (TKGM), 2009 yılında Türkiye genelinde ve Ankara'daki ilk dokuz aylık rakamları açıklaması üzerine, konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Taylan şunları söyledi:

İstanbul geride kaldı

“2009 yılının ilk dokuz ayında Türkiye geneli satış işlem miktarı bir milyon 149 bin 679 adet. Bu rakam 2008'de bir milyon 46 bin 842'ydi. Ankara genelinde ise 2008 yılında 103 bin 276 olan satış işlem miktarı, 2009 yılında 112 bin 8'e yükseldi. Bu rakamlara bakıldığında küresel krize rağmen ciddi bir artışın olduğu görülüyor. Ankara'da satışlar artarken, İstanbul ve İzmir'de aynı artışı gözlemliyoruz.” dedi.

Stok eritiliyor

Taylan, “Bu hareketlilik inşaat arzına henüz yansımadı çünkü geçmiş yıllardan gelen ciddi bir stok var ve hala bu stok eritiliyor. Gayrimenkul satışlarında yoğun bir talep ve araştırma içinde olan vatandaşımızın, 2010 mart sonu itibariyle gayrimenkul alımına daha fazla yöneleceğini tahmin ediyoruz” diye görüş bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-kriz-dinlemedi_76864.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!