Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gayrimenkul Sektöründe Adet Değil Standart Sorunu Var

GYODER Başkanı Kodal, kriz sonrası konut sektörünün küçüldüğünü söyledi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Hakan Kodal,

Akşamb>GYODER Başkanı Kodal, kriz sonrası konut sektörünün küçüldüğünü söyledi

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Hakan Kodal, gayrimenkul sektöründe adet değil standart sorunu olduğunu vurguladı. Kodal, gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında 31 Ocak Cuma günü yapılacak GYODER Genel Kurulu'nda 3 yıldır yürüttüğü başkanlık görevine tekrar aday olmayacağını açıkladı. Sektöre ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kodal, lüks konutlarda proje enflasyonu, ofis ve orta sınıf konutlarda ise bölgelere göre yüzde 40-50'lere varan arz fazlası olduğunu belirtti. Kodal, kriz sonrası konut sektöründe küçülme trendi gözlendiğini söyledi.

Sektörde yaşanan sorunlara değinen Hakan Kodal, kurumsallaşma, kayıtdışı, eğitimsizlik, finansman yokluğu, kamu ve belediyelerin etkinlik sorunu, bürokrasi, plansızlık, kaçak yapılaşma, sahipsizlik kısa vadeli bakış açısı ve siyasi tercihleri sektörün belli başlı sorunları olarak sıraladı.

Hükümetten umutluyuz

Hakan Kodal, daha önce koalisyon hükümetleri görevde olduğunu için sektörle ilgili bürokratik kurumlar arasında koordinasyonsuzluk yaşandığını ancak AK Parti hükümeti ile bu dağınıklığın ortadan kalkacağı ümidini taşıdığını söyledi.

Hükümetin önünde ciddi iç ve dış politik konular varken, gayrimenkul sektörünün birinci sırada yer almasının beklenmediğini belirten Kodal, 'Ancak inşaat sektörü için adımlar atıldı, bizim sektör için de adımlar atılmalı. Sektöre yapılan yatırımların meyvesi ancak 2-3 yıl sonra toplanabilir. Eğer AK Parti hükümeti hemen sektöre yatırım yapmazsa meyvelerini toplama kendi dönemlerine yetişmez' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-sektorunde-adet-degil-standart-sorunu-var_3185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!