Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gayrimenkulde Rekor Renault Binasına Geçti

45 milyon euro muhammen bedelle satışa çıkarılan Kanyon ve MetroCity alışveriş merkezlerinin hemen yanında yer alan Renault Mais’in yönetim binasına Kazak sermayeli Landmarkk İnşaat ve Turizm adlı şirket, 56 milyon 250 bin euro teklif etti.

Vatan Gazetesiayrimenkul sektöründe yaşanan yükselişin en önemli borsası haline gelen İstanbul Büyükdere Caddesi yeni bir satış rekoruna daha imza attı. 45 milyon euro muhammen bedelle satışa çıkarılan Kanyon ve MetroCity alışveriş merkezlerinin hemen yanında yer alan Renault Mais’in yönetim binasına Kazak sermayeli Landmarkk İnşaat ve Turizm adlı şirket, 56 milyon 250 bin euro teklif etti. Anlaşmaya göre toplam bedel 10 gün içinde peşin olarak ödenecek.

Metrekare fiyatı arttı
10 bin 630 metrekare yüzölçümüne sahip parsel üzerinde yer alan binada metrekare fiyatı da 6 bin 880 dolara geldi. Böylece bölgede daha önce Zorlu Holding tarafından alınan Deva binasına ait olan en pahalı satış rekoru da kırılmış oldu.

Zorlu Holding, yine aynı cadde üzerinde yer alan 13 bin 500 metrekare parselli Deva binasına toplam 80.5 milyon dolar ödemiş, menkulün metrekare fiyatı da 5 bin 962 dolara gelmişti. Son alışverişle bölgede metrekare fiyatı bin dolar daha artmış oldu.

Deva için Zorlu ile kapışmıştı
Renault binasını alan Kazak Landmarkk, Deva Holding’in arsası için Zorlu Holding ile kapışmış ancak pazarlıkta geride kalmıştı. Landmarkk Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Berkant Şahin, “Firmamızın sahipleri Kazakistan’da güçlü bir gruptur ve 4 aydır Türkiye’deyiz. Deva’nın yerini alabilirsek yeni bir yatırım projemiz var” demişti.

2005’te kurulan Landmarkk, Kazakistan’ın en büyük finans, sanayi, gayrimenkul yatırım ve inşaat şirketlerinden biri olarak tanınıyor. Şirket, Asya, Avrupa, ABD ve Körfez ülkelerinde gayrimenkul yatırımları yapıyor. Bureau Veritas, Florida Concepts Group, GCC Codest, Lennox Central Asia ve Tabanlıoğlu Mimarlık, Landmarkk’ın ortakları. Landmarkk’ın son büyük projesi Almati’deki lüks residence’lerin yer alacağı 500 milyon dolarlık Royal Park. Dr. Hayati Tabanlıoğlu’nun sahip olduğu Tabanlıoğlu Mimarlık şirketi ise Kanyon, Nova’nın Gebze fabrikası, Levent Tower, Doğan TV Center projeleriyle Türkiye ve Avrupa’da ün yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkulde-rekor-renault-binasina-gecti_51708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!