Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gaziantep'e 5 Yıldızlı Divan

Divan, otel zincirine yedinci halka olarak Gaziantep'i ekleyecek. 2008 yılı sonunda açılması planlanan otel hakkında bilgi veren şirketin Genel Müdürü Joep Bakx, temmuzda temeli atılacak olan otelin 5 yıldız standardında olacağını, bünyesinde toplam 125 oda, 5 adet çok amaçlı toplantı salonu ve 2 adet restoran bulunacağını söyledi.

Milliyet Gazetesi
Gaziantep'e 5 Yıldızlı Divan

ivan, otel zincirine yedinci halka olarak Gaziantep'i ekleyecek. 2008 yılı sonunda açılması planlanan otel hakkında bilgi veren şirketin Genel Müdürü Joep Bakx, temmuzda temeli atılacak olan otelin 5 yıldız standardında olacağını, bünyesinde toplam 125 oda, 5 adet çok amaçlı toplantı salonu ve 2 adet restoran bulunacağını söyledi.

17 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan 16 katlı otelin, şehir merkezine 3, havaalanına 15 kilometre uzaklıkta olacağını kaydeden Bakx, işadamlarının ihtiyaç ve taleplerine yönelik tasarlanacak Divan Otel Gaziantep'in sunacağı standart hizmet ve toplantı salonları ile şehrin ticari hayatına, bünyesindeki yaşam alanları ile de sosyal hayatına farklı bir hareket getireceğini belirtti.

2017 hedefi 58 otel
2012 yılına kadar 21, 2017 yılına kadar da toplam 58 Divan oteline ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Bakx, stratejik büyüme süreci kapsamında 'şehir otelciliği' alanında yurtiçi ve yurtdışındaki önemli şehirlerde projelerine devam ettiğini kaydetti.

Bakx, yurtiçinde Eskişehir, Adana, Samsun, Trabzon gibi şehirlerin yanı sıra yurtdışında Berlin, Moskova, St. Petersburg ve Almatı gibi kentlerde otel açmayı planladıklarını belirtti.

Yatırımcı firma olan Özkeleş Otomotiv'in Yönetim Kurulu Başkanı Cesur Özkeleş de 15 milyon dolara mal olması beklenen otelle hem uluslararası standartlar sunacaklarını hem de güvenilir bir zincir otel ihtiyacına cevap vereceklerini belirtti.

"Divan neden ortaklığa gitti, yatırımı kendisi yapmadı?" sorusu üzerine Bakx, otel yatırımcılığı ile otel işletmeciliğinin birbirinden farklı mekanizmalar olduğunu belirterek, "Koç grubu işletmeciliğin sorumluluğunu üstlenmeyi tercih etti" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gaziantepe-5-yildizli-divan_54709.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!