Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

GE, Doğuş’la Gayrimenkul İşine Giriyor

Geçtiğimiz yıl Garanti Bankası’nın yüzde 25.5’ini 1.55 milyar dolar bedelle satın alan General Electric, şimdi de Doğuş Grubu ile gayrimenkul işine girmeye hazırlanıyor.

Vatan Gazetesi
GE, Doğuş’la Gayrimenkul İşine Giriyor

eçtiğimiz yıl Garanti Bankası’nın yüzde 25.5’ini 1.55 milyar dolar bedelle satın alan General Electric, şimdi de Doğuş Grubu ile gayrimenkul işine girmeye hazırlanıyor.

Doğuş Holding ve General Electric’in Garanti Bankası’nın iştirak portföyünde bulunan Garanti Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın yüzde 51 hissesine talip olduğu açıklandı. Garanti Bankası’nın iştirak portföyünde yer alan 1 milyon 475 bin adet A grubu ve 36.2 milyon adet B grubu Garanti Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hissesini 1.928 YTL bedel karşılığında satın almak üzere Doğuş Holding ile General Electric Capital Corporation’nın iştiraki olan GE Real Estate Europe SAS müşterek teklifte bulundu. Garanti Bankası tarafından İMKB’ye yapılan açıklamada, “Söz konusu teklifte ayrıca Garanti GYO’nun halka açık diğer hisseleri için teklif fiyatı üzerinden çağrıda bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulacağı belirtilmiştir. Teklif, 6 Kasım 2006 tarihine kadar geçerli olup Bankamız yetkili organları tarafından değerlendirilerek varılacak karara göre özel durum açıklaması yapılacaktır” denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ge-dogusla-gayrimenkul-isine-giriyor_49247.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!