Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gecikmeli Altgeçit Kuğu Motifleri ile Süsleniyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kuğulu Altgeçit çalışmalarının yüzde 95 oranında tamamlandığını, geçitin birkaç gün içinde kısmen açılacağını söyledi. İnşaatı süren geçitin Kuğulu bölümünün içinin duvarlarına ise Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli kuğu motifleri işlendi.

Hürriyet ANKARA
Gecikmeli Altgeçit Kuğu Motifleri ile Süsleniyor

üyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kuğulu Altgeçit çalışmalarının yüzde 95 oranında tamamlandığını, geçitin birkaç gün içinde kısmen açılacağını söyledi. İnşaatı süren geçitin Kuğulu bölümünün içinin duvarlarına ise Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli kuğu motifleri işlendi. Gökçek, "Geçitimize adını aldığı Kuğulu Park’la özdeşleştirmek için dev kuğu motifleri ile süsledik. Ankara’nın en renkli ve en güzel altgeçiti olacak" dedi. 6 kilometrelik yolun altyapısı ile birlikte tamamen yenilendiğini ifade eden Gökçek şöyle konuştu:

Doğalgaz sorun oldu
"İnşaatların uzamasında başlıca sorun doğalgaz oldu. Daha sonra da telefon hatları. Yolun altı tamamen projesiz olduğunu için çok dikkatli ve yavaş çalışmak gerekliydi. Ancak şimdi iki köprümüzü de bitirmek üzereyiz ve bölgedeki kanalizasyon, doğalgaz orta basınç, doğalgaz şebeke, elektrik yüksek gerilim, elektrik şebeke, telefon, data hatları, yol, kaldırımlar ve aydınlatma tamamen yenilendi. Yani bu olaya sadece iki altgeçit diye bakılmasın. Bölgedeki tam 12 kalem altyapı tamamen yenilendi.

25 günde bitirdim
Baş danışmanım Murat Doğru bana ’Normalde bu geçiti altyapısız bir yere yapacak olsaydık 25 günde bitirmezsem namerdim’ dedi diyen Gökçek, ’Çok da haklı’ yorumunu yaptı. Gökçek geçitlerin kenarına koyulan bariyerlerin de New Jersey modeli ile yapıldığını açıkladı. Gökçek, "Bu model dünya standartlarında bir model. Aracı kaza anında tekrar yola geri sokuyor ve tampon çiziği ile kurtulmasını sağlıyor. Tamamen mühendislik ve matematik formülleri ile hesaplanan bir şekli var" dedi.

Kremlin'den yanıt bekleniyor
Gökçek, TRT Kavşağı önündeki altgeçit çalışmalarının yavaşlamasına neden olan Rusya’ya ait arazi konusunun da çözülmeye yaklaşıldığını belirtti. Edinilen bilgiye göre konu Kremlin Sarayı’na kadar gitti. Sorun Kremlin’deki yetkililer tarafından belediye lehine çözüldü ve şu anda yanıtın Türk Dışişleri’ne gelmesi bekleniyor.

Duvarlar kuğu motifleri ile süslendi
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kuğulu altgeçit çalışmalarının yüzde 95 oranında tamamlandığını, geçitin birkaç gün içinde kısmen açılacağını söyledi. İnşaatı süren geçitin Kuğulu bölümünün içinin duvarlarına ise Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli kuğu motifleri işlendi. Gökçek, "Geçitimize adını aldığı Kuğulu Park’la özdeşleştirmek için dev kuğu motifleri ile süsledik. Ankara’nın en renkli ve en güzel altgeçiti olacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gecikmeli-altgecit-kugu-motifleri-ile-susleniyor_51704.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!