Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Geleceğin Mimarları Gazbetonla Buluştu

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nce geleneksel olarak düzenlenen "DEÜ Mimarlık Haftası Etkinlikleri" bu yıl 11-15 Mayıs tarihleri arasında

AKG Gazbeton
Geleceğin Mimarları Gazbetonla Buluştu

okuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nce geleneksel olarak düzenlenen "DEÜ Mimarlık Haftası Etkinlikleri" bu yıl 11-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

DEÜ Mimarlık Haftası Etkinlikleri'nin bu yılki konusu "Dön" kavramı olarak belirlendi. Mimarlık öğrencileri bu konuyu hayata geçirmek için en uygun yapı malzemesi olarak kolay işlenebilirlik özelliğinden dolayı AKG Gazbeton'u seçtiler. Eskiz çalışmasında gazbetondan örülü iki duvar ve yine gazbeton bloklara oyulmuş 20 tekil eser tasarlandı. Fakülte içinde değerlendirilmesi düşünülen bir mekân seçilerek, çalışma bu alana uygulandı.


Mekânın adını "AKG Gazbeton Köşesi" olarak belirleyen genç mimar adayları "Dön" kavramını nasıl ele aldıklarını açıkladıkları bir sunumla beraber açılışı gerçekleştirdiler.

Hafta boyunca devam eden konferans ve paneller kapsamında, mimarlık öğrencilerinin eğitim sorunları ele alınırken, mesleğe yönelik bilgi alışverişi, proje sunumları ve atölye çalışmaları ile farklı bakış açılarına sahip olmaları hedeflendi.

AKG Gazbeton, eğitim kurumlarıyla olan dayanışma ve işbirliğini sürdürerek, bu kapsamda sosyal ve kültürel etkinliklere olanak sağlamaya devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gelecegin-mimarlari-gazbetonla-bulustu_12458.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!