Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek: "Ankara'nın 20 Yıllık Suyu Var"

Melih Gökçek, hiç yağış olmasa bile Ankara'nın 20 yıllık suyunun bulunduğunu söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gökçek, Kıbrıs Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin geleneksel "Aşure Günü" etkinliğinde yaptığı konuşmada, geçen 5 yıllık dönemde Kıbrıs Köyü'ne altyapı ve doğalgaz konusunda ciddi hizmetler

CNN Türk
Gökçek: "Ankara'nın 20 Yıllık Suyu Var"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hiç yağış olmasa bile Ankara'nın 20 yıllık suyunun bulunduğunu söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gökçek, Kıbrıs Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin geleneksel "Aşure Günü" etkinliğinde yaptığı konuşmada, geçen 5 yıllık dönemde Kıbrıs Köyü'ne altyapı ve doğalgaz konusunda ciddi hizmetler getirdiklerini belirtti.

Köyün 16 kilometrelik kanalizasyon çalışmasını tamamladıklarını kaydeden Gökçek, çevre yoluyla ilgili yarım kalmış projeyi de 10-15 gün içinde bitirebileceklerini ancak kamulaştırma bedelinin çok yüksek olmasından dolayı el ve kollarının bağlandığını anlattı.

Gökçek, mal sahiplerinin kamulaştırma bedellerini makul seviyelere indirmeleri halinde yol sorununu bir hafta-10 gün içinde tamamlama sözü verdi.

Vatandaşların otobüs seferlerinin az olduğu şikayetleri üzerine Gökçek, "Yarından itibaren sabah ve akşam ek otobüs verilecek. Ancak gün içinde otobüsün seyrek olması normal. Çünkü, otobüsler boş gidip geliyor ve bu da belediyeyi zarara sokuyor. Yıllık otobüs zararı şu anda 80 ile 110 trilyon civarında. Eğer gelişi güzel otobüs verilirse bu rakam 180 trilyona çıkar" dedi.

Gökçek, su konusundaki talep üzerine, Ankara'nın 20 yıllık su sorununun çözüldüğünü söyledi.

Suyla ilgili ortaya atılan iddialara cevap veren Gökçek, "Televizyonlarda bilen de bilmeyen de konuşuyor. 'Gerede'ye yeni baraj yapılsaydı, susuzluk çekmezdik' diyenler var. Aslında Gerede bölgesi ile mevcut olan Çamlıdere bölgesi arasında 30 kilometre mesafe var. Gerede'ye yağan yağmur, Çamlıdere'ye de yağıyor. Çok az bir rejim farkı var. Oraya baraj yapsaydık, gene susuz kalırdık. Bizim tek çözüm yolumuz, 7 milyar metreküp suyun bulunduğu Kesikköprü Barajı idi. Ankara'ya hiç yağış yağmasa bile Ankara'nın 20 yıllık suyu var" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-ankaranin-20-yillik-suyu-var_65892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!